Poliamid PA6 czerwiec 2021 ceny i sprzedaż

Poliamid PA 6

42 zł
8.5

Cena

8.0/10

Dostępność

7.7/10

Jakość tworzywa

9.0/10

Termin realizacji

9.3/10

Poliamid PA6 jest jednym z podstawowych tworzyw konstrukcyjnych dostępnych na światowym rynku. Popularność poliamidu wynika z jego uniwersalnych właściwości, które predysponują półfabrykaty z poliamidu jako materiał bazowy do produkcji wielu różnorodnych produktów stosowanych w przemyśle.

Niestety tworzywa z grupy PA6 podobnie jak inne tworzywa sztuczne wykazują wzrostową tendencje ceny zakupu. Wzrost ceny poliamidu waha się w przedziale około 4-6%. Jest to stały trend zauważalny od początku 2021 roku. Przekłada się bezpośrednio na ceny wyrobów gotowych.

Sprzedaż tworzyw konstrukcyjnych

Ceny poliamidu 06.2021

Wzrost cen tworzyw konstrukcyjnych wynika z kilku powodów, które w równym stopniu dotykają również innych surowców sprzedawanych na światowym rynku. Pierwsze to w przypadku Polski wyraźny wzrost cen energii, która bezpośrednio przekłada się na wartości rynkowe tworzyw. Innym czynnikiem jest wzrost kosztów logistyki. Kolejnym powodem od którego zależna jest cena tworzyw konstrukcyjnych to wszystkie efekty spowodowane pandemią.

Niestety w wielu miejscach łańcuchy dostaw zostały mocno zachwiane i dość długiego czasu będzie wymagała stabilizacja bieżącej sytuacji. Powodem wzrostu cen jest również duży popyt, który wynika z rozpędzającej się gospodarki. Na wielu rynkach zauważyć można mocne odbicie, które przekłada się na wzrost zapotrzebowania.

Wałki poliamidowe i pręty poliamidowe

Sytuacja wśród największych sprzedawców wydaje się stabilna. Zauważyć można pewne opóźnienia w realizacji dostaw w przypadku nietypowych średnic jednak są one realizowane w jak najkrótszym czasie. Z pewnością lekką przewagę mają tu krajowi dostawcy. Pełen asortyment dostępny jest na przykład w https://plastplus.pl/

Sprzedawcy wałków poliamidowych podkreślają, że na czerwiec 2021 spodziewają się zakupów i dostaw na wyższym poziomie niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Jest to naturalna konsekwencja cofającej się epidemii.

Płyty poliamidowe

Trendy rynkowe wskazują na zmienę preferencji zakupowych wśród polskich odbiorców, którymi są przede wszystkim firmy zajmujące się obróbką płyt. Jak wynika z informacji, aktualnie najczęściej wybierane są mniejsze formaty. Płyta poliamidowa często cięta jest na formatki, listwy czy ślizgi. Oferta takich produktów dostępna jest http://poliamid24.pl/. Zakup produktów customizowanych wynika z 2 powodów:

  • oszczędność czasu potrzebnego na wstępne przygotowanie poliamidu do obróbki
  • obniżenie kosztów związanych z zakupem nadwyżek półfabrykatów.

Rury poliamidowe i tuleje poliamidowe

Niestety czerwiec 2021 jest kolejnym miesiącem gdzie ceny tych półfabrykatów rosną. Tu mamy do czynienie ze wzrostem zarówno tworzyw w wersji naturalnej jak i modyfikowanej różnymi wypełniaczami. Zatem niezależnie od tego jak to tuleja poliamidowa jej cena w większości przypadków będzie nieco wyższa niż w ubiegłym miesiącu.

Mimo wzrostu cen sprzedaż rur poliamidowych jest na stabilnym poziomie. Ma to miejsce w pełnym zakresie średnic. Z obserwacji pracowników firm prowadzących działalność na rynku tworzyw konstrukcyjnych zauważalny jest wzrost volumenów sprzedaży tych materiałów. Informacje z Termoplastik wskazują na duże zainteresowanie tym asortymentem wśród polskich odbiorców.