Elastomer EPM 953 do niskich temperatur

Nowy elastomer do stosowania w bardzo niskich temperaturach.

Firma Green Tweed, producent wysokowydajnych uszczelnień, tworzyw termoplastycznych, kompozytów i elementów konstrukcyjnych z siedzibą w Pensylwanii, wprowadził na rynek elastomer EPM 953 do systemów hydraulicznych na bazie estrów fosforanowych w zastosowaniach lotniczych i kosmicznych.

Jak informuje producent EPM 953, opracowany został z myślą o ultraniskich temperaturach i kompatybilności z płynami hydraulicznymi na bazie estrów fosforanowych. Przewyższa istniejące elastomery EP i utrzymuje doskonałe uszczelnienie w temperaturach tak niskich jak -65°C.

Elastomer do stosowania w bardzo niskich temperaturach

Ten innowacyjny elastomer zapewnia lepszą elastyczność w bardzo niskich temperaturach. Doskonale sprawdza do statycznych i dynamicznych uszczelnień w hydraulicznych systemach uruchamiania. Nowy, opatentowany materiał elastomerowy został gruntownie przetestowany, zapewniając wysoką trwałość. Z deklaracji producenta wynika, że dzięki temu produktowi niemożliwy jest żaden wyciek płynu hydraulicznego przez cały okres eksploatacji podzespołów. W niezależnych testach EPM 953 spełnia i przewyższa wymagania nowej normy AMS 7361.

Ochrona środowiska. EPM 953 to doskonałe zabezpieczenie przed wyciekiem płynu hydraulicznego , które zapewnia zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez wyeliminowanie uwalniania do środowiska płynów hydraulicznych na bazie estrów fosforanowych.