Jakie pokrowce na meble ogrodowe ?

Właściwe zabezpieczenie mebli ogrodowych na zimę jest bardzo istotna kwestią. Ich zakup zazwyczaj jest stosunkowo dużą inwestycją, a mając na uwadze zarówno budżet, jak i środowisko, ważne jest, aby meble służyły nam przez wiele lat.

Poświęcenie czasu na zadbanie o meble ogrodowe z pewnością wydłuży ich żywotność. Jeśli nie masz możliwości aby przechowywać je w zamkniętym pomieszczeniu, podpowiemy w jaki sposób można zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Czytaj dalej i wybierz właściwą ochronę dla swoich mebli.


pokrowce na meble ogrodowe

SPRAWDŹ TERAZ

POKROWIEC NA WYMIAR


Mocne pokrowce na meble ogrodowe, jak je wybrać ?

Jeśli nie masz możliwości aby zabezpieczyć meble ogrodowe w suchym i ciepłym pomieszczeniu, najlepiej zainwestować w wysokiej jakości pokrowce ochronne. Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zewnętrznego pokrowca na meble, a najważniejszą z nich jest rozmiar. Sprawdzony producent pokrowców ochronnych na pewno wykona produkty na wymiar według przekazanych wskazówek.

Aby pokrowiec ochronny najlepiej spełniał swoje zadanie, a tym samym maksymalnie chronił przedmioty, musi być optymalnie dopasowany. Nie może być zbyt ciasny, gdyż niska i zmienna temperatura w sezonie jesienno zimowym może spowodować rozerwanie materiału. Zbyt luźny natomiast może zostać zerwany przez silny wiatr. Także, jeśli pokrowiec nie zostanie odpowiednio naprężony, mogą powstać zagłębienia, w których będzie zalegał śnieg lub deszcz, powodując wzrost wilgoci wokół naszych mebli.

Równie ważną kwestią jest wybór materiału. Należy zwrócić uwagę czy jest wodoodporny, aby wilgoć nie przenikała do środka, a zarazem musi przepuszczać powietrze, żeby nasze meble nie gniły przez cała zimę.

Jak prawidłowo zmierzyć pokrowiec na meble ogrodowe ?

Aby dowiedzieć się, jakiego rozmiaru pokrowiec jest Ci potrzebny, musisz najpierw zdecydować, czy chcesz okrywać każdy mebel z osobna, czy wszystkie razem.

PAMIĘTAJ – aby zapewnić trwałą ochronę oraz uniknąć zniszczenia pokrowca podczas silnych wiatrów, nie może być on ani za ciasny, ani zby luźny.

O ile pomiar stołu nie sprawia nikomu problemu, tak sofy czy krzesła bywają kłopotliwe. Aby uzyskać wymiary sof i krzeseł, potrzebne są 4 wymiary:

1 – wysokość od posadzkie do górnej części oparcia

2 – długość (która jest również nazywana głębokością mebla), mierząc odległość od przodu siedziska do tyłu mebla

3 – szerokość, czyli odległość od jednego boku do drugiego

4 – wysokość podłokietnika, którą określa się mierząc odległość od ziemi do górnej części podłokietnika.


Szukasz pokrowców ogrodowych i nie wiesz jaki wybrać ? Zobacz ranking pokrowców i zamów bezpłatne porównanie ofert

PORÓWNANIE pokrowców ogrodowych 2024 r

Duże pokrowce do całego kompletu mebli

Można również okryć cały zestaw mebli ogrodowych jednym dużym pokrowcem. Aby uzyskać wymiary zestawu, najpierw należy wsunąć pod stół wszystkie krzesła, pufy czy sofy. Oczywiście w miarę możliwości jak najciaśniej, aby zminimalizować ilość wolnej przestrzeni.

Następnie jeśli mamy zestaw z kwadratowym lub prostokątnym stołem, mierzymy długość, szerokość oraz wysokość konstrukcji. Jeżeli stół jest okrągły, wystarczy średnica oraz wysokość. W takiej sytuacji przyda się oczywiście odpowiednie zamocowanie pokrowca na meblach. Pomocna w tym może byc odpowiednia linka o dużej wytrzymałości. Wyjątkowo praktyczne rozwiązanie jakie polecam w tym przypadku to linka w oplocie gumowym.

Sposób na czyste i suche meble ogrodowe po zimie

Aby jak najlepiej chronić nasze meble ogrodowe, warto zrozumieć, w jaki sposób zimowa pogoda je niszczy. Głównym czynnikiem jest wilgoć. Wilgoć dostaje się do pęknięć, a nawet drobnych porów mebli, które zamarzają, a następnie rozszerzają się, powodując czasami nieodwracalne uszkodzenia mebla. Ponadto wilgoć pozostawiona na meblach przed przykryciem ich na zimę może doprowadzić do powstania pleśni i grzyba.
Dlatego planując okrycie mebli przed sezonem zimowym najlepiej wybrać ładną i słoneczną pogodę. Usunąć z mebli wszelkie zanieczyszczenia i pozostawić je odkryte, aż należycie wyschną.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Państwu na skuteczne zabezpieczenie swoich mebli oraz innych przedmiotów. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu. Chętnie podzielę się z Państwem swoim doświadczeniem