Szczegóły realizacji
Nowy test na koronawirusa firmy Roche umożliwia szybką analizę dużej liczby próbek pod kątem obecności nowego wirusa. Wymagane do tego materiały z tworzyw sztucznych są produkowane w warunkach „pomieszczeń czystych” na maszynach z serii NETSTAL ELION MED firmy KraussMaffei.
Koronawirus, znany również jako SARS-CoV-2, zaraża ludzi i gospodarkę na całym świecie. Naukowcy i firmy farmaceutyczne współpracują na skalę globalną pod ogromną presją czasu, aby jak najszybciej udostępnić skuteczną szczepionkę. Jednak upłynie trochę czasu, zanim szczepionka zapewniająca kompleksową ochronę zostanie zatwierdzona i podana do stosowania w społeczeństwie. Do tego momentu wszystkie kraje muszą skoncentrować swoje wysiłki na ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa do absolutnego minimum i zerwaniu wszelkich łańcuchów infekcji.
Szybkie testy na koronawirusa
Epidemiolodzy na całym świecie stwierdzili, że łańcuchy infekcji można skutecznie rozerwać tylko wtedy, gdy testy są tak kompleksowe i powszechne, jak to tylko możliwe. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ choroba spowodowana przez koronawirusa powoduje łagodne objawy lub prawie wcale nie występuje w 80% przypadków.
Obecnie nie ma wystarczającej liczby testów, większość krajów nie jest aktualnie w stanie przetestować osób wykazujących jedynie łagodne objawy. W rezultacie prawdziwy zasięg epidemii jest w większości regionów nadal nieznany, a faktyczny wskaźnik śmiertelności jest niezwykle trudny do obliczenia.
Nowy szybki test Roche poprawia możliwości testowe.
Grupa farmaceutyczna Swiss Roche niedawno osiągnęła przełom w diagnozowaniu nowego koronawirusa. Zestaw testowy do w pełni automatycznych systemów diagnostycznych Cobas 6800 i 8800 został opracowany w bardzo krótkim czasie. Po przyspieszonym procesie Roche uzyskał zgodę na nowy szybki test od amerykańskiego urzędu ds. Zdrowia FDA. W Europie Roche zakończyło proces samocertyfikacji na podstawie danych wykorzystywanych w USA.
Produkcja testów na koronawirusa z branżą tworzyw sztucznych
Obecnie na całym świecie zainstalowanych jest około 800 urządzeń diagnostycznych Cobas 6800 i 8800. Można ich teraz używać do testowania milionów pacjentów miesięcznie w celu ustalenia, czy złapali wirusa, czy teżcierpią na zwykłe przeziębienie lub grypę.
Niesamowita wydajność systemów Cobas oznacza, że możliwości testowania zostały znacznie zwiększone.
Do przeprowadzania testów diagnostycznych wykorzystywane są podstawowe narzędzia i materiały eksploatacyjne z tworzyw sztucznych. W szczególności produkty te obejmują 96-studzienkowe płytki analityczne z ramami ułożonymi w stelażach, a także pipety z filtrami wyprodukowanymi w Szwajcarii przez dwóch klientów KraussMaffei HighPerformance AG.
Wtryskarki NETSTAL ELION w walce z koronawirusem
Aplikacje działają w pomieszczeniach czystych (ISO 8 GMP C). Podczas produkcji tych materiałów niezbędna jest maksymalna precyzja. Ze względu na to, że w nadchodzących miesiącach testy będą wymagane w jeszcze większych ilościach należy spodziewać się zwiekszonych wydajności.
Tylko wysokiej klasy wtryskarki NETSTAL będą mogły stabilnie zabezpieczyć ciągłość procesu. Do nie dawna nikt nie mógł przypuszczać, że wtryskarki będą wykorzystywane do tego celu. Produkcja na NETSTAL ELION już działa w pełnym tempie. P gwałtownym wzroście zamówień w ostatnich tygodniach Roche zwiększa produkcję systemów Cobas 6800 i 8800 w zakładzie w Rotkreuz.
Materiały medialne producenta
Zobacz również jak Mercedes wykorzystując druk 3D walczy z wirusem