Mercedes-Benz oferuje możliwości drukowania urządzeń medycznych w 3D

Mercedes-Benz zaoferował wsparcie w zakresie produkcji sprzętu medycznego. Za pomocą drukarek 3D można wytwarzać pojedyncze elementy, które są pilnie potrzebne do produkcji sprzętu medycznego niezbędnego w walce z pandemiąCOVID-19.

„Dzięki naszemu wysoce kompetentnemu zespołowi i wieloletniemu doświadczeniu w technologii druku 3D jesteśmy gotowi wnieść swój wkład w produkcję urządzeń medycznych”, mówi Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG

Mercedes ma doświadczenie w druku 3D

Mercedes-Benz zdobywa doświadczenie w badaniach i stosowaniu wytwarzania przyrostowego od około 30 lat. W sektorze samochodów osobowych druk 3D jest najczęściej stosowany w szybkim prototypowaniu i produkcji małych serii elementów.


Firma używa już drukarki 3D do produkcji 150 000 plastikowych i metalowych elementów rocznie. Tę możliwości można teraz w pełni wykorzystać do celów medycznych. Można stosować wszystkie popularne technologie drukowania 3D – od stereolitografii (SLA), selektywnego spiekania laserowego (SLS) i modelowania z topieniem osadzanym (FDM) po selektywne topienie laserowe (SLM).

Zdjęcie producenta

Zobacz jak firma ROCHE wykorzystuje wtryskarki do walki z COVID 19