Wytłaczarki Battenfeld-Cincinnati dostarczone do zakładu Eggera

Egger Dekor, część grupy Egger, która produkuje listwy krawędziowe dla przemysłu meblowego, niedawno poinformowała, że ​​zainstalowała wytłaczarki Battenfeld-Cincinnati w swoim zakładzie Gebze w Turcji posiadającym około 80 linii do wytłaczania.

Listwy krawędziowe Egger Dekor

Ender Celebi, kierownik zakładu technicznego w Egger Dekor poinformował, że listwy przede wszystkim wykonane są z tworzyw takich jak ABS i PCV. Jest jednak również niewielka liczba specjalnych listew, która jest produkowana z PMMA.

Jako międzynarodowa firma Egger sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Rynki Europy Zachodniej i Środkowej preferują produkty wtryskiwane z ABS, natomiast na rynki Europy Wschodniej i Ameryki Północnej najczęściej produkowane są listwy krawędziowe z PCV.

Nowa generacja wytłaczarek Battenfeld-Cincinnati

W momencie poszukiwanie nowego parku maszyn do wytłaczania priorytetem firmy była zdolność przetwarzania wszystkich grup surowców jakie wykorzystywane są do bieżącej produkcji.

Battenfeld-Cincinnati przyjęło swoje pierwsze zamówienie od Egger Dekor w momencie kiedy było w stanie wykazać, że nowe wytłaczarki spełniły swoje zadanie. Po zainstalowaniu pierwszej wytłaczarki conEX NG 65 i podłączeniu zaprojektowanych komponentów do maszyny w celu utworzenia kompletnej linii, firma Egger Dekor była pod wrażeniem jej wydajności i zamówiła kilka kolejnych identycznych urządzeń.

Jakie zalety ma wytłaczarka conEX NG 65

Wytłaczarki są dostępne w trzech rozmiarach: 42, 54 i 65 mm. W przypadku profili mogą osiągać wydajność w zakresie od 35 do 250 kg / h oraz od 50 do 450 kg / h w przypadku rur.

„Wyróżniają się niewielką powierzchnią, niskim zużyciem energii i niewielkimi kosztami inwestycyjnymi w stosunku do ich wysokiej wydajności”. infomuje dr André Wieczorek, dyrektor techniczny, Battenfeld-Cincinnati

Podkreślając zalety wytłaczarek conEX NG, dr André informuje, że są one oparte na sprawdzonych seriach Konos i conEX i osiągają znacznie wyższą wydajność i większą elastyczność. Długa strefa podgrzewania i zoptymalizowana konstrukcja ślimaka zapewniają zrównoważony stosunek energii mechanicznej i cieplnej, dzięki czemu można przetwarzać nie tylko różne materiały, ale także stosować wysokie ciśnienia narzędzi do 520 barów.

Zdjęcie producenta