Mondi planuje zamknięcie dwóch fabryk w Wielkiej Brytanii

Grupa Mondi, to jedna z bardziej liczących się firma na rynku opakowań. Pojawiały się jednak informacje dotyczące planowanego zamknięcia dwóch fabryk znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Fabryki w Wielkiej Brytanii produkują głównie laminaty i opakowania z tworzyw sztucznych. Łącznie zatrudniają ok. 200 osób. Jednakże popyt na produkowany tam asortyment maleje. Pomimo wdrażania kolejnych planów strategicznych nie osiągnięto zakładanych efektów. Rzeczniczka prasowa Mondi, jako główny powód możliwej likwidacji brytyjskich fabryk, podaje spadek popytu na opakowania do gotowania w mikrofalówkach SteamFast, uważane za bardzo niszowy asortyment.

Mimo ewentualnego zamknięcia fabryk brytyjskich na tamtejszy rynek w dalszym ciągu dostarczane będą produkty z fabryk leżących w innych krajach europejskich. Już teraz zakłady leżące w Polsce, Niemczech, Austrii i na Węgrzech zaopatrują strategicznych klientów brytyjskich. Firma dokłada wszelkich starań, aby poziom usług pozostał na możliwie najwyższym poziomie.

Od 10.01.2020r. wiadomo, że dotychczasowy dyrektor generalny Peter Oswald kończy pracę w Mondi 31.03.2020 r. Powód tej decyzji nie został podany do publicznej wiadomości.

*zdjęcie pochodzi ze strony producenta