Poliamid tworzywo do obróbki CNC

Poliamid PA6 jest jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych konstrukcyjnych. Zainteresowanie tym konkretnym materiałem od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Trudno się dziwić biorąc pod uwagę właściwości jakimi tworzywo się charakteryzuje. Poliamid doskonale nadaje się na części maszyn, na ślizgi, płaskowniki i wiele innych elementów w zależności od bieżących potrzeb. Warto wspomnieć, iż poliamid może występować również w wersji modyfikowanej, tzn. może posiadać dodatkowe wypełniacze, które wpływają na właściwości materiału, zmieniając je. Dzięki temu na przykład PA6 może zyskać lepsze właściwości ślizgowe czy samosmarujące, umożliwiające stosowanie części z niego wykonanych w takich miejscach maszyny, do których dostęp jest znacznie utrudniony.

Wałki poliamidowe

Wałki i pręty z PA6 są doskonałą alternatywą dla osób poszukujący niewielkich ilości materiału. Produkowane są w szerokiej rozpiętości średnic. Doskonale nadają się do obróbki CNC, toczenia, wiercenia. Są jednym z popularniejszych półfabrykatów do dalszej obróbki. Wałki można nabyć zarówno w wersji podstawowej jak i modyfikowanej. Cena wałków poliamidowych jest dość niska w stosunku do ich jakości.

Tuleje poliamidowe

Tuleje z PA6 do nabycia są w wersji podstawowej, tzw. poliamid naturalny, jak i w wersjach modyfikowanych. W zależności od potrzeb, każdy może dobrać odpowiedni dla siebie materiał. Tuleje dostępne są w wielu średnicach. Dzięki temu łatwo dostać taką tuleję, aby obrabiając ją nie zostać z dużą ilością odpadu. Warto pamiętać, że tuleje sprzedawane są w formie półfabrykatów do dalszej obróbki – wymiary średnic, nie są wymiarami „na gotowo”.

Płyty poliamidowe

Poliamid PA6 najczęściej poszukiwany jest chyba w postaci płyt. Klienci nabywają zarówno całe arkusze w standardowych wymiarach 1000 x 2000 mm, jak i mniejsze formaty na zamówienie. Poliamid w formie płyt dostępny jest tak samo jak pręty, wałki, tuleje i rury w formie naturalnej i modyfikowanej. Jeśli chodzi o skrawalność i łatwość obróbki jest ona na takim samym wysokim poziomie w każdym przypadku, bez względu na rodzaj materiału czy jego formę.