Nowoczesne tworzywa dla przemysłu – wywiad

Magda Bugajska: Mam przyjemność rozmawiać dziś z Panią Dominiką Budzińską, właścicielką firmy Enimat, posiadającej w swojej ofercie tworzywa sztuczne konstrukcyjne. Dzień dobry Pani Dominiko.

Dominika Budzińska: Dzień dobry.

Magda Bugajska: W jaki sposób ewoluowała oferta firmy enimat.pl od momentu jej powstania do dnia dzisiejszego?

Dominika Budzińska Enimat: Początkowo w naszej ofercie znajdowały się głównie płyty i arkusze z podstawowych tworzyw sztucznych. Później stopniowo wprowadzane były wałki, pręty, rury i tuleje. Dodatkowo do poszczególnych grup towarowych również prowadzaliśmy nowe pozycje, np. tworzywa modyfikowane.

Magda Bugajska: Czy zauważyła Pani, aby w tym czasie zmieniała się sytuacja na polskim rynku?

Dominika Budzińska Enimat: Tak. W czasie istnienia firmy kilkukrotnie zauważyliśmy zmiany na rynku polskim. W różnych momentach odnotowywaliśmy większe zapotrzebowanie na poszczególne grupy produktów. Tendencje zakupowe pojawiając się na rynku oraz zapytania od naszych klientów w pewnym sensie kierunkowały nas na poszerzanie oferty o konkretny asortyment.

Magda Bugajska: Czy kładzie Pani szczególny nacisk na którąkolwiek grupę produktową ze swojej oferty?

Dominika Budzińska Enimat: Dokładamy wszelkich starań, aby cała nasza oferta pozostawała na wysokim poziomie dostępności poszczególnych artykułów. Tworzywa sztuczne pozostają na wysokim pułapie jeśli chodzi o zapotrzebowanie. Naszymi klientami w głównej mierze są przedsiębiorstwa i firmy kupujące te produkty na własny użytek -np. do produkcji nowych części maszyn.

Magda Bugajska: Jak mogłaby Pani scharakteryzować profil klienta firmy Enimat?

Dominika Budzińska Enimat: W przeważającej większości są to klienci świadomi swoich potrzeb i oczekiwań. Mamy dużą grupę stałych odbiorców, z którymi współpraca układa się nam doskonale od wielu lat.

Magda Bugajska: Pani Dominiko czy planujecie rozszerzenie oferty o kolejne produkty?

Dominika Budzińska Enimat: Nie wykluczamy takiego działania. Rynek polski jest dynamiczny i szybko dokonują się na nim zmiany, również potrzeby klientów nieco się zmieniają. Pamiętajmy o szybkim postępie technologicznym – choćby coraz bardziej powszechnym druku 3D. Jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie kolejnej pozycji do naszej oferty, na pewno, z wielką przyjemnością, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

Magda Bugajska: Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i rozmowę. Życzę wielu sukcesów na kolejne lata działalności.

Enimat.pl

Dominika Budzińska

ul. Szajnochy 2

85-738 Bydgoszcz