Klej do plandek MULTIBOND 25

Wiele osób poszukuje dobrych klejów do łączenia elementów skórzanych, niektórych tworzyw i gum, tkanin, korka i wiele innych. Jednak głównym przeznaczeniem tegoż kleju jest łączenie plandek. Biorąc pod uwagę specyfikę klejonego materiału, musi być to produkt o odpowiednim składzie. Do najlepszych klejów tego typu na polskim rynku bez wątpienia należy MULTIBOND 25.

Jest to klej  na bazie kauczuku poliuretanowego i środków modyfikujących w roztworze rozpuszczalników organicznych – aceton, toluen. Konsystencja kleju jest płynna o bezbarwnym kolorze. Należy on do grupy klejów jednoskładnikowych, rozpuszczalnikowych doskonale zwilżających podłoże. Nie wymaga dodawania utwardzaczy oraz podgrzewania klejonych materiałów. Klej do plandek MULTIBOND 25 trwale i szybko łączy materiały plandekowe. Pełna wytrzymałość widoczna jest już poniżej 48 godzin. Zużycie kleju to ok. 220 – 370 g / m2.

Jakim klejem skleić plandekę

Spośród klejów dostępnych na polskim rynku, MULTIBOND 25 bez wątpienia zaliczyć można do ścisłej czołówki pod względem jakości, w tym wytrzymałości w klejeniu plandek. Przy użyciu, tworzy charakterystyczne spoiny elastyczne. Doskonały do klejenia na tzw. „zakładkę”. Charakteryzuje się długim czasem otwartym – materiały można łączyć po upływie 20 – 60 minut od momentu naniesienia kleju. Aby klejenie było efektywne, należy dokładnie przygotować materiały. Należy więc je osuszyć oraz odtłuścić ich powierzchnię. Do wykonania tej czynności polecany zmywacz MULTIBOND 61 lub 63. Dobrze, żeby nanosić klej bezpośrednio po oczyszczaniu materiału. Dla efektywności klejenia ważna jest również temperatura – optymalna, to +18 st. C do +25 st. C. Pomimo że pierwszym zastosowaniem Multibond 25 jest klejenie plandek, to idealnie nadaje się on również do prac warsztatowych.

Podczas stosowania kleju bezwzględnie należy stosować się do informacji zawartych w instrukcji w trosce o własne bezpieczeństwo.

*zdjęcie pochodzi ze strony producenta