ARRK Shapers’ Polska – rozbudowuje narzędziownię

ARRK Shapers’ Polska powstało ok. 22 lata temu w Bydgoszczy. W tym czasie, dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów oraz obsługi, firma sukcesywnie umacniała swoją pozycję na rynku, również europejskim. Obecnie należy do międzynarodowej grupy ARRK. przedsiębiorstwa zrzeszone w ARRK zrzesza producentów proponujących innowacyjne rozwiązania produktowe oraz rozwój produktu, a Shapers’ jest kluczowym jej członkiem. Ponadto w firmie wdrożono system jakości ISO 9001 – jest on gwarancją wysokiego poziomu wykonywanych usług.

ARRK Shapers’ Polska należy do grona najbardziej znanych producentów innowacyjnych, wielkogabarytowych form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Możliwości przerobowe produkowanych form to 5 – 50 ton tworzyw. Głownie zajmuje się produkcją detali i elementów motoryzacyjnych, np. deski rozdzielcze, grille, spoilery, zderzaki itp. Oferują również usługi z zakresu serwisu form wtryskowych, m.in. regeneracja, naprawa, obróbka CNC itdp.

Narzędziownia z Bydgoszczy posiada Centrum Serwisu Form i Narzędzi. Jest to jedyna narzędziownia w Polsce gdzie można wykonać tak wiele skomplikowanych usług, np. optymalizacja chińskich form wtryskowych. Formy wtryskowe są bardzo ważnym ogniwem produkcji. Odpowiadają za estetykę i kształt produktu.

Firma posiada również Centrum Prototypowania. Daje to firmie możliwość kompleksowej produkcji prototypów w oparciu o kilka technologii, w tym np. druku 3D czy poprzez selektywne spiekanie laserowe.

Rozbudowa zakładu, to nie tylko znaczne powiększenie jego powierzchni, ale także doposażenie parku maszynowego. Dzięki temu czas realizacji, nawet bardziej skomplikowanych zleceń uległ znacznemu skróceniu. W całym czasie istnienia firmy, kładziono nacisk na rozwój pracowników, dzięki czemu obecnie posiadają oni nie tylko dużą wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wiedzę popartą ogromny doświadczeniem – know–how.

ARRK Shapers’ Polska pokłada duże nadzieje na nowe możliwości, które daje unowocześnienie zakładu. Firma już teraz posiada dużą bazę klientów z Polski i z Europy, a wprowadzenie nowych rozwiązań znacznie usprawni ich obsługę. Znacznie szybciej realizowane są zamówienia, prototypowanie oraz większa jest wydajność serwisu.

Cała inwestycja rozbudowy firmy to koszt ok. 4 mln złotych. Według ARRK Shapers’ Polska jest to jeden z etapów strategii do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

*zdjęcie pochodzi ze strony producenta