Szczegóły realizacji
Teflon jako wielozadaniowe i różnorodne w zastosowaniu tworzywo jest bardzo często wykorzystywane w branży przemysłowej. Zawdzięcza to głównie wysokiej odporności na substancje chemiczne, ścieranie oraz działanie mechaniczne, co umożliwia stabilną pracę. Materiał ten można również z powodzeniem użyć jako tworzywo do wykładziny zaworów w kontakcie z żywnością, a więc już na samym początku widzimy różnorodne zalety tego tworzywa sztucznego.
Jaki teflon PTFE najlepiej nadaje się na wykładziny do zaworów?
Dobrze sprawdza się zarówno teflon PTFE niemodyfikowany, jak i modyfikowany wieloma domieszkami. Najczęściej jednak jako materiał na wykładziny do zaworów poleca się teflon z brązem, teflon z grafitem.
Wykładzina teflonowa pełni kluczową, bardzo ważną rolę ze względu na kontakt z silnymi substancjami chemicznymi. Należy więc zadbać o jak najwyższą jakoś materiału i dostosowanie jego właściwości pod zastosowanie, aby praca była stabilna i nie groziła awarią.
Teflonowe wykładziny do zaworów
Teflon PTFE jest charakterystycznym tworzywem, które posiada bardzo mocne właściwości. Nadaje się do pracy w trudnych warunków, spełnia wysokie oczekiwania pracy w przemyśle. Można wyróżnić półwyroby, które są najczęściej stosowane :
- rury teflonowe – możliwość dalszej obróbki, najpopularniejszy wybór,
- tuleje teflonowe – szeroki wybór rozmiarów, możliwość produkcji na wymiar, pewna satysfakcja,
Gdzie zastosujemy te półfabrykaty?
Teflon PTFE nadaje się do różnego rodzaju zaworów, tj. zaworów kulowych, motylkowych, grzybkowych, a nawet tych z dźwignią czy przekładnią ręczną. Jak widzimy możliwość zastosowania jest spora, a pewność zadowolenia z tego tworzywa, wyrobów jeszcze większa.
Osłona korpusu zaworów
Teflon można użyć nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz zaworu. Znając wszystkie właściwości tego tworzywa wiemy, że wysoki gatunek pozwoli mu na pracę z ciężkimi warunkami otoczenia, substancjami chemicznymi, działaniem mechanicznym, ścieraniem.
Okładziny i wykładziny z teflonu są coraz częściej spotykane w przemyśle, poprawia się wówczas bezpieczeństwo i stabilizacja pracy maszyn.