DOBRE ROZWIĄZANIE DLA KOMPONENTÓW MOTORYZACYJNYCH

Technologia ultradźwiękowa jest nadal wybierana jako proces z wyboru dla rosnącej liczby zastosowań do spawania tworzyw sztucznych, z których wiele znajduje się w sektorze motoryzacyjnym.

Precyzyjna kontrola i wynikająca z tego spójność procesu sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie do łączenia i spawania szerokiej gamy rodzajów polimerów i wariantów komponentów.

W niedawnym wniosku firmy Telsonic UK z Poole, produkty filaru „B” dla nowego Land Rovera Defendera są montowane przy użyciu technologii ultradźwiękowej firmy KASAI Slovakia.

System zaprojektowany i zbudowany przez Telsonic UK

Służy do spawania lewego i prawego słupka B, łączącego osłony pasów bezpieczeństwa ze słupkami polipropylenowymi. Prawidłowy montaż jest zapewniony przez zastosowanie czujników do wykrywania, czy wszystkie części są na swoim miejscu, w tym maska, podłoże głównego słupka i osłona poduszki powietrznej.

Maszyna wykrywa również dwa warianty kolorystyczne każdej z trzech części, a także sprawdza, czy metalowe klipsy i czarne filce są na swoim miejscu za pomocą kombinacji czujników indukcyjnych i kamer. Limity jakości są również ustalane zarówno dla dostarczania spoiny, jak i zapadania się cech spoiny.

Poszczególne części składowe są ręcznie ładowane do gniazd PU zamontowanych na stole indeksującym, przy czym części są zabezpieczane w gniazdach za pomocą zacisków wahadłowych.

Elementy spawalnicze to rurowe kołki mocujące i są formowane zgodnie ze specyfikacją spawania JLR przez cztery podwójne sonotrody tytanowo-córkowe wyprodukowane przez firmę Telsonic, przymocowane do czterech siłowników Telsonic 35kHz AC450 wraz z konwerterami SE3512C ze zintegrowanym chłodzeniem. Sonotrody są zasilane jednocześnie przez cztery generatory Telsonic MAG3512E, które w razie potrzeby można wybrać do spawania tylko z prawej lub lewej strony. Czas cyklu spawania wynosi 15 sekund na parę słupków „B”.

Maszyna jest w pełni zabezpieczona osłonami świetlnymi Keyence oraz pomalowana i wykończona zgodnie z surowymi wymaganiami i specyfikacjami zakładu Kasai Slovakia. Ponadto interfejs HMI i instrukcje obsługi są dwujęzyczne.

Etykiety z kodami kreskowymi są drukowane dla części lewych i prawych tylko wtedy, gdy wszystkie części składowe są wykrywane jako obecne, a jakość spoiny spełnia określone progi. Następnie przeprowadzana jest dalsza kontrola, aby zweryfikować położenie etykiety z kodem kreskowym. Części składowe są zwalniane z zacisków tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie powyższe kryteria.

(Maszyna Telsonic produkuje pary LH i RH komponentów filaru „B” dla Land Rover Defender)

Reputacja firmy Telsonic w dostarczaniu solidnych i niezawodnych ultradźwiękowych systemów zgrzewania i łączenia dla sektora motoryzacyjnego, wraz z ugruntowanymi relacjami w zakresie dostaw, serwisu i wsparcia posprzedażnego z Kasai w Wielkiej Brytanii i Słowacji, były kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o zakupie tej nowej maszyny od firmy Telsonic Wielka Brytania.

Telsonic UK oferuje szeroką gamę modułów i systemów ultradźwiękowych do różnych zastosowań związanych ze spawaniem tworzyw sztucznych i metali, cięciem, uszczelnianiem, cięciem i zgrzewaniem, cięciem żywności i czyszczeniem w wielu gałęziach przemysłu.