Części samochodowe z bio – tworzywa

Tworzywo MicroTech jest alternatywą dla skóry w produkcji foteli samochodowych. Te tworzywa produkowane są z odnawialnego winylu i przetworzonej tkaniny poliestrowej. Tworzywa PCV o właściwościach biologicznych są produkowane przy użyciu etylenu pochodzącego z odpadów i pozostałości pochodzenia biologicznego.

Inne zastosowanie dla tego innowacyjnego tworzywa znalazła firma Tier I Continental, która zaczęła już stosować Biovyn w produkcji swoich technicznych i dekoracyjnych materiałów powierzchniowych dla klientów z branży motoryzacyjnej.

siedzenie z bio tworzywa

Samochód z bio-tworzywa

Niedawno wprowadzony na rynek elektryczny SUV Polestar 3 nie tylko nadaje się do jazdy bez użycia paliw kopalnych – standardem jest materiał obiciowy siedzeń. Został on wykonany z odnawialnego polichlorku winylu (PVC) i tkaniny poliestrowej pochodzącej z recyklingu. Biokomponent MicroTech pochodzi z oleju talowego.

Polestar w swoich samochodach wydrukował na powierzchni tapicerki szczegóły dotyczące źródła pochodzenia, śladu węglowego i procentu zawartości pochodzącej z recyklingu/odnawialnej.