Zabezpieczamy posadzkę na lodowisku. Wykładziny gumowe i ich zalety.

Wykładzina gumowa to bardzo popularny sposób na zabezpieczenie podłogi. Jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Stosowane są bardzo często w przemyśle, logistyce lub przez osoby prywatne. Produkt można zakupić w różnych grubościach lub docięty na własny wymiar, przez co znajduje naprawdę wiele zastosowań, np. na lodowisku, w korytarzach czy szatniach. Najczęściej wykonane są z trudnościeralnej mieszanki specjalnych kauczuków, gwarantujących najwyższą wytrzymałość. Wykładziny są odporne na uszkodzenia, przez co mogą służyć dłuższy okres czasu. Montaż jest prosty i przebiega bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi. To szybki i tani sposób na zabezpieczenie posadzki.

Jaka wykładzina gumowa na lodowisko?

Tylko odpowiednio dobrana wykładzina na lodowisko spełni swoje zadania. Lodowisko jako miejsce o specjalnych wymaganiach musi mieć produkty najwyższej jakości, które będą bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Bardzo ważne jest, aby kupować produkty tego typu wyłącznie u sprawdzonych dostawców, którzy zapewniają odpowiednią jakość, jak na przykład Normapol.pl. Dodatkowo należy pamiętać, że aby wykładzina gumowa dobrze spełniała swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrana. Przed zakupem trzeba precyzyjnie określić grubość, długość i szerokość oraz wskazać wybrany przez kupującego kolor (czarny lub szary). Na wszystkich lodowiskach panują raczej niskie temperatury, w związku z czym każda wykładzina gumowe na lodowisko musi być na nie odporna. 

Rodzaje wykładzin gumowych

Ważna jest struktura wykładziny gumowej, wśród wielu propozycji producentów, dużą popularnością cieszą się wykładziny ryflowane (z wąskim lub szerokim ryflem) lub moletowane. Standardowo wybierane są wykładziny gumowe w kolorze czarnym lub szarym, lecz na specjalne zamówienie istnieje możliwość kupna produktu w kolorze zielonym, niebieskim lub czerwonym. Oba warianty wykonane są z gumy, która łączy w sobie bardzo wysoką wytrzymałość na wszelkie urazy oraz wysoką odporność na ścieranie, nawet w kontakcie z dobrze naostrzonymi łyżwami. Co więcej umożliwiają zabezpieczenie posadzki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu, wykładziny gumowe idealnie nadają się do zastosowania na lodowiskach i ślizgawkach.

wykładzina gumowa na lodowisko

Szukasz sposobu jak zabezpieczyć posadzkę na lodowisku?

Sprawdź dlaczego warto! Wykładziny gumowe:

 • zabezpieczają posadzkę,
 • ograniczają ilość urazów,
 • podnoszą komfort,
 • wyciszają ciągi komunikacyjne,
 • są łatwe w utrzymaniu czystości,
 • są wytrzymałe i odporne na ścieranie,
 • wytrzymują niskie temperatury,
 • pełni funkcję amortyzującą,
 • zapewnia estetyczny wygląd,
 • wyrównuje nierówności powierzchni,
 • można bez trudu ciąć na dowolny wymiar i dopasować do każdego kształtu,

Sprzedaż wykładzin gumowych stosowanych na lodowisku

Szczególnie zbliżając się do sezonu zimowego, warto zainteresować się wieloma zaletami, zastosowaniami wykładzin gumowych. Dzisiaj szczególnie podkreśla się korzyści stosowania ich na lodowiskach, w szatniach, korytarzach, aby zadbać o jak największe bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu. Wykładziny gumowe na lodowisko są w sprzedaży zarówno w standardowych rozmiarach, jak i z możliwością cięcia płyt o określonej długości i szerokości według życzenia klienta. Ciężko sprecyzować jest cenę produktu, ponieważ zależna jest ona od wielu czynników, m.in. wymiary tj. długość, szerokość, grubość, rodzaj wykładziny, czyli wykładzina ryflowana czy moletowana, czasami rodzaj gumy, z której produkt ma być wykonany oraz na pewno ilość.