Współpraca ThermHex i PANEELtec skutkuje lepszą wydajnością

PANEELtec złożył pierwsze zamówienie na tuleje o strukturze plastra miodu ThermHex w 2012 roku. Od tego czasu rozwinęła się współpraca z Duo-Core, która składa się z rdzenia o strukturze plastra miodu ThermHex i rdzenia piankowego, jednego z najbardziej pożądanych produktów.

Dzięki zastosowaniu termoplastycznego rdzenia o strukturze plastra miodu firmy ThermHex, PANEELtec zredukował wagę o 10 procent i poprawił właściwości płyt warstwowych stosowanych w głównych producentach pojazdów użytkowych i przyczep w Niemczech, Austrii i Holandii.

Panele są również mocniejsze mechanicznie, a grubość blachy 20 mm można teraz bez problemu rozmieścić za pomocą plastra miodu. Pod obciążeniem mechanicznym komórki dawnego materiału piankowego pękają, tak że pod okładzinami z GRP tworzą się pęcherzyki.

W przypadku pełnego panelu o strukturze plastra miodu 20 mm ten problem już nie istnieje, ale ten panel również nie ma efektu izolacyjnego. Jeśli wymagana jest zarówno izolacja, jak i wytrzymałość mechaniczna, najlepszym wyborem okazał się Duo-Core lub Triple-Core.

Połączenie izolacji i wytrzymałości mechanicznej w Duo-Core firmy PANEELtec uzyskuje się poprzez dodanie rdzenia piankowego do rdzenia o strukturze plastra miodu o grubości 3,5 mm. Rezultatem jest panel, w którym obciążenie mechaniczne rozprasza się na powierzchni, a zatem komórki pianki pozostają nienaruszone. Właściwości te są dodatkowo wzmocnione przez produkt Triple-Core, który również wykorzystuje technologię plastra miodu.

Jürgen Schmidt i Dr Jochen Pflug

Dyrektor generalny PANEELtec, powiedział: „Każdy gram wagi, który możemy usunąć z przyczepy, przyczepy stacjonarnej lub łodzi, pozwoli zaoszczędzić energię i pieniądze. Dzięki rdzeniom o strukturze plastra miodu ThermHex w naszych panelach Duo-Core osiągamy 10-procentową oszczędność masy, a to jest pieniądze w kieszeni naszych klientów i jest dobre dla środowiska. Daje również inne korzyści, takie jak jędrność, trwałość i wytrzymałość.”

Dyrektor generalny ThermHex Waben, dodał: „Dodatkowy, odporny na ściskanie rdzeń o strukturze plastra miodu pozwala zmniejszyć grubość skóry i gęstość rdzenia pianki. Cieszymy się, że firma PANEELtec może oferować na rynku tak innowacyjne panele.”

Polipropylenowe rdzenie o strukturze plastra miodu firmy ThermHex są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagany jest optymalny stosunek wytrzymałości do masy. Obejmuje to branżę motoryzacyjną, morską, wyposażenia wnętrz i mebli, budownictwo, odnawialne źródła energii, baseny i inne branże.

ThermHex Waben GmbH rozpoczęła produkcję w 2010 roku i jest licencjobiorcą EconCore NV (Belgia), lidera technologicznego w zakresie efektywnych kosztowo technologii produkcji materiałów warstwowych.