Wykładziny gumowe oferta 2024 r

wykładziny gumowe

Wykładziny gumowe są uniwersalnym materiałem, którym można wyłożyć posadzki w wielu pomieszczeniach. Często wykorzystywane są zarówno w przemyśle, logistyce, jak i przez osoby prywatne. Mają różne grubości oraz mogą być docinane specjalnie według potrzeb klienta, dlatego można stosować je w naprawdę wielu miejscach. Doskonale nadają się do pomieszczeń produkcyjnych, warsztatów, korytarzy, szatni czy nawet posadzki terenie lodowiska. Dodatkowo są proste w montażu i łatwe w utrzymaniu czystości, co daje duży plus temu materiałowi.

Wykładziny gumowe Molet

Sprzedaż wykładziny gumowej Molet krążkowy z roku na rok znacząco rośnie, a materiał tego typu staje się coraz bardziej popularny. Wytłoczone na powierzchni gumy koła nadają jej antypoślizgowych właściwości i ułatwiają utrzymanie czystości. Jest to wykładzina trudnościeralna ogólnego zastosowania, olejoodporna oraz odporna na warunki atmosferyczne. Warto sprawdzić, czy wykonywana jest z najwyższej jakości kauczuków syntetycznych, bo to dodatkowo przekłada się na wysoką odporność na ścieranie, przetarcia i pęknięcia, dzięki czemu wykładzina jest bardzo wytrzymała. Jest bardzo łatwa w montażu. Najczęściej występuje w kolorze czarnym i szarym.

dostawca tworzyw sztucznych

Wykładziny gumowe ryflowane

Wykładzina gumowa ryflowana to guma z podłużnym ryflem, występująca w dwóch formach, tj. z wąskim lub szerokim ryflem. Posiada rowki służące m.in. odprowadzaniu wody. Jej dużym atutem jest łatwość cięcia, docinania oraz układania. Jest odporna na ścieranie i zniszczenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w pojazdach transportowych, na posadzkach w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych, szatniach, garażach, windach. Można je również wykorzystywać jako materiał wygłuszający i izolujący.

Rozmiary wykładzin gumowych

Obecnie w sprzedaży występują wykładziny gumowe w standardowych rozmiarach, jak i istnieje możliwość cięcia wykładzin na wymiar długości i szerokości klienta.

GRUBOŚĆ X SZEROKOŚĆ X DŁUGOŚC WYKŁADZIN GUMOWYCH

Grubość [mm]Format [mm]Format [mm]
RyfelMetro
31200 x 10 0001450 x 10 000
41200 x 10 0001450 x 10 000
51200 x 10 0001450 x 10 000
61200 x 10 0001450 x 10 000
81200 x 10 0001450 x 10 000
101200 x 10 0001450 x 10 000

Jak ciąć wykładziny gumowe

Klient sam może wykonać cięcie wykładzin gumowych, lecz musi liczyć się z tym, że może nie być to zrobione wysoko precyzyjne. Potrzebny jest odpowiedni nóż do cięcia gumy (o odpowiedniej ostrości i grubości), warto też zadbać o miarkę, ołówek do zaznaczenia oraz listwę, przy której możliwe będzie cięcie. Należy pamiętać o odpowiedniej posadzce, na której wykonamy docinanie, ponieważ może ona zostać uszkodzona. Kiedy mamy przygotowane podłoże, możemy zacząć precyzyjnie określać wymiar do docięcia, zaznaczyć na wykładzinie, a następnie przesunąć czubek noża wzdłuż linii aby naciąć płytki rowek w gumie, należy powtarzać tę czynność, aż do pełnego przecięcia wykładziny.

Wykładziny gumowe są dość tępe ułatwieniem w wycinaniu formatów na wymiar jest zanurzenie noża w wodzie z mydłem. To ułatwia przesuwanie go w linii prostej. 

Sprzedaż wykładzin gumowych

Wykładziny gumowe są uniwersalnym materiałem, który może znaleźć wiele zastosowań. W sprzedaży jest duży wybór wykładzin, dzięki czemu dodatkowo można zdecydować się na produkt idealny według naszego oczekiwania, potrzeb i docelowego przeznaczenia. Ciężko jest określić konkretną cenę wykładzin gumowych, gdyż na nią wpływa wiele czynników, m.in. długość, grubość, rodzaj wykładziny itp. Warto takich informacji szukać konkretnie u sprzedawcy.