Wykładzina gumowa ryfel

Poza szerokim asortyment płyt gumowych gładkich produkowane są również inne wyroby z gumy , jak np. wykładziny gumowe typowe dla ochrony posadzki, z dodatkową funkcją antypoślizgową. Wykładzina gumowa ryfel to nic innego jak płyta gumowa w rowki/ paski minimalizująca ryzyko poślizgnięcia się z uwagi na ryflowaną powierzchnię. Dlatego jest to idealny produkt jako gumowa wykładzina podłogowa zabezpieczająca podłogę i zapewniająca bezpieczeństwo poruszania się.

Wykładziny ryflowane dostępne są w całych nawojach o szerokości maksymalnej 1,2m i długości 10-15mb. Produkowane są w 2 wariantach ryfla: wąski i szeroki. Największą popularnością cieszy się wykładzina ryfel #3mm w kolorze czarnym lub szarym. Kolorowe wykładziny gumowe produkujemy na zamówienie.

Wykładziny ryflowane – dane techniczne

  • kolor: standardowo czarny i szary; pod produkcję: zielony, niebieski, czerwony, brązowy
  • wielkość nawoju: szerokość 1,2 m, długość 10mb
  • grubość płyty : # 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm
  • struktura powierzchni: ryfel wąski – drobny, ryfel szeroki
  • twardość: zwyczajowo 70 +/- 5 ShA
  • rodzaj gumy: guma ogólnego użytku SBR oraz olejoodporna NBR
  • temperatura pracy: -30 st. C do +70st.C.
  • zbrojenie: tak, ale na zamówienie

Guma ryflowana – zastosowanie

Produkt idealnie nadaje się do zabezpieczenia posadzki przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Dodatkowo wyłożenie pomieszczenia gumą wycisza i zapewnia warstwę izolacji termicznej. Co więcej antypoślizgowa powierzchnia wykładziny ryflowanej zabezpiecza przed poślizgnięciem.

Wykładzina gumowa ryflowana dostępna jest w wersji SBR – do standardowych zastosowań oraz NBR przeznaczona do pomieszczeń o potencjalnym ryzyku zabrudzenia olejami czy smarami. Do zastosowań narażonych na uszkodzenie mechaniczne warto wybrać wykładzinę wzmocnioną przekładką z tkaniny w celu poprawienia wytrzymałości.

Gdzie kupić wykładzinę ryflowaną?

Zachęcamy do zakupów wyłącznie od polskiego dostawcy gumy. Dzięki temu mamy pewność, że nie jest to towar ściągany z Dalekiego Wschodu. W przypadku braków magazynowych lub konieczności produkcji na zamówienie czas oczekiwania nie przekracza 2 tygodni. Producent wykładzin gumowych wysyła zamówienie na adres Klienta bez konieczności odbioru osobistego. W przypadku mniejszego zapotrzebowania zachęcamy do skorzystania ze sklepu internetowego. Jeśli interesuje Cię polski producent gumy to skontaktuj się z nami: 780-090-280.