Wykładzina gumowa molet krążkowy /metro

Spośród szeregu płyt gumowych specjalnie do zabezpieczenia posadzki dedykowane są wykładziny gumowe. To nic innego jak płyty gumowe SBR lub NBR o powierzchni wzorzystej. Nadają się do wykorzystania zarówno w przemyśle jak i życiu codziennym. Wykładzina gumowa molet krążkowy zwana również metro to inaczej płyta gumowa w kółka. Niejednolita powierzchnia jest celowa i ma zapewnić ochronę przed poślizgnięciem. Dlatego też często można znaleźć ten produkt pod hasłem wykładziny antypoślizgowe.

Wykładziny gumowe moletowane specyfikacja

Standardowe grubości dla wykładziny metro to #3- 10mm, a twardość gumy to 70 +/-5 ShA. Wykładzina molet krążkowy sprzedawana jest w nawojach o szerokości 1,2m – 1,45m i długości 10mb. Z magazynu dostępna jest w kolorze czarnym lub dla wybranych grubości w szarym, ale produkuje się również inne kolory: niebieski, zielony, czerwony i brązowy.

Wykładzina gumowa metro dostępna jest w 2 wariantach. Zwyczajowo jest to guma SBR, która wystarcza do zwyczajowego użytkowania. Natomiast specjalnie do warsztatów, garaży i pomieszczeń, w których istnieje spore ryzyko zabrudzenia substancjami ropopochodnymi oferowana jest guma NBR- olejoodporna. Wizualnie obydwa rodzaje nie różnią się, ale mają inną cenę za m2.

Zalety wykładziny metro:

Wśród zdecydowanych atutów wykładziny z gumy należy wymienić:

  • elastyczność wykładziny gwarantuje idealne dopasowanie nawet do nierównej podłogi,
  • zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną oraz wygłuszenie pomieszczenia,
  • stanowi ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniem oraz łatwość w utrzymaniu czystości,
  • zmniejsza ryzyko poślizgnięcia.

Zastosowanie wykładziny gumowej moletowana

Guma molet to przede wszystkim produkt do ochrony posadzki przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniem. Dzięki wzorom kółkowym na powierzchni posiada właściwości antypoślizgowe zabezpieczające przed upadkiem. Wykładziny moletowane SBR polecane są do codziennego zastosowania jako zabezpieczenie posadzki w pomieszczeniach przemysłowych czy gospodarczych. Z kolei gumy molet NBR stosowane są tam, gdzie istnieje ryzyko wycieku oleju, smaru czy benzyny, np. w warsztatach samochodowych czy na hali produkcyjnej.

Gdzie kupić wykładziny gumowe?

Najlepiej zakupić gumy molet prosto u producenta. Jednak trzeba liczyć się z minimum zakupowym – bezpośredni dostawcy zazwyczaj sprzedają całe rolki lub ich wielokrotność. Jeśli potrzebne są mniejsze ilości to warto zajrzeć do sklepów internetowych z gumą. Aby zapoznać się z cena wykładziny molet krążkowy – zadzwoń: 780-090-280.