Uszczelki silikonowe do opraw LED

Dla jednego z wiodących producentów oświetlenia LED został zaprojektowany i wykonany specjalny projekt uszczelnień. Uszczelki silikonowe do opraw LED pozwoliły na dostosowanie produktu i osiągnięcie wymagającego stopnia ochrony na poziomie IP 67. Uszczelki silikonowe mają niestandardowy kształt, który znacząco poprawił uszczelnienie oprawy.

Problem do rozwiązania.

Oprawy przemysłowe LED aby mogły zostać wprowadzone na rynek musiały przejść krytyczny test IP-67 (zanurzenia w wodzie i sprawdzenia poziomu wodoszczelności). Wykorzystywany do tej pory standardowy materiał uszczelniający pozwalał na wnikanie wody do wewnątrz co w praktyce wykluczało ten produkt z użycia. Ze względu na napięty termin wprowadzenia produktu na rynek, konieczne było szybkie rozwiązanie.

uszczelki silikonowe na wymiar

Jak uszczelnić oprawy oświetleniowe

Z tym problemem postanowili zmierzyć się pracownicy firmy Normapol. Aby przywrócić projekt na ścieżkę komercjalizacji przyjęto następujący harmonogram działań.

W celu dobrania optymalnego rozwiązania nawiązano ścisłą współpracę pomiędzy firmami. Jako materiał
wybrano materiał silikonowy o niskiem stopniu twardości. Ten miękki materiał uszczelki pozwolił na uzyskanie niskiej siły zamykania oprawy.

Szybko wykonane uszczelki na wymiar umożliwiły sprawną ocenę formy, dopasowania i funkcji nowego materiału. Co równie ważne profesjonalne wycinanie uszczelek silikonowych strumieniem wody zostało zmniejszyło koszty prototypowych serii handlowych.

Tak wyprodukowana uszczelka z miękkiego silikonu doskonale sprawdziła się jako materiał uszczelniający. Oprawy przeszły wszystkie wymagane testy. Producent uzyskał niezbędne dokumenty poświadczające określony poziom ochrony i mógł skutecznie wprowadzić produkt do sprzedaży.