Usługi cięcia tworzyw i gumy

Istnieje kilka technik cięcia przemysłowego, które można wykorzystać do produkcji szerokiej gamy elementów i komponentów z tworzyw sztucznych i gumy. Niektóre z tych metod są lepsze w przypadku grubszych materiałów, podczas gdy inne sprawdzą się do cięcia cieńszych. Niektóre mogą być lepsze dla tworzyw sztucznych, podczas gdy inne mogą być stosowane do każdego materiału.

Dotyczy to zarówno twardych płyt oraz elastycznych elastomerów. Cięcie płyt silikonowych również może z powodzeniem być wykonywane jedną ze wskazanych technologii.

Usługi cięcia gumy i tworzyw

Cięcie płyt – Cięcie wałków – Cięcie rur

Bezpośrednia i skupiona wiązka lasera może ciąć z zadziwiająco wysokim poziomem precyzyjności, co oznacza bardzo niskie tolerancje nawet w przypadku bardzo małych elementów. Ta metoda cięcia jest szczególnie przydatna w przypadku cienkich tworzyw sztucznych lub sprasowanych włókien i klejów.

Cięcia laserowe plastiku zapewnia bardzo czyste i gładkie krawędzie, ponieważ laser może nagrzać się na tyle, by dosłownie odparować materiał, przez który przechodzi.

Maszyna do cięcia laserowego może być zaprogramowana z bardzo szczegółowymi planami, zapewniając szybką realizację na różnych poziomach produkcji. To sprawia, że świetnie nadaje się do prototypowania, ponieważ może być używana do małych serii lub serii testowych przed stworzeniem matryc do właściwego procesu produkcji.

Lasery mogą być wykorzystywane nie tylko do cięcia. W ramach procesu produkcyjnego lasery mogą być wykorzystywane do wyżarzania, wiercenia, grawerowania, wytrawiania, nacinania, perforowania itp.

Wykrawanie elementów z tworzyw sztucznych

Proces wykrawania tworzyw czy gumy jest bardzo wszechstronny i konfigurowalny, dzięki czemu może być wykorzystywany do produkcji zarówno prostych jak i złożonych elementów. Wykrawanie jest możliwe w przypadku szerokiej gamy tworzyw sztucznych ale także innych materiałów takich jak guma, pianka, korek, itp. Istnieje kilka metod stosowanych w procesie wykrawania tworzyw:

1. Precyzyjne sztancowanie gumy może w rzeczywistości obejmować szereg różnych procesów, w tym sztancowanie cyfrowe, sztancowanie płaskie i sztancowanie rotacyjne – każdy z nich oferuje inne korzyści w przypadku różnych projektów/materiałów.

dostawca tworzyw sztucznych

2. Wykrawanie rotacyjne wykorzystuje cylindryczną matrycę, która obraca się względem trzpienia, co czyni ją doskonałym wyborem dla materiałów o mniejszej grubości lub dla dużych serii produkcyjnych. Ta metoda cięcia może być stosowana do przecinania całego materiału, dzięki czemu można oddzielić kawałek od całości.

3. Punktowanie – ten proces nie przecina całego materiału. To tylko wcięcia lub częściowe nacięcia w materiale, aby ułatwić składanie i inne procesy.

4. Perforowanie płyt – tworzy serię otworów, dzięki czemu element nie zostanie całkowicie usunięty z całego materiału.

5. Przeciąganie – gdy materiał jest szczególnie gruby, może wymagać tej specjalistycznej formy wykrawania.

Cięcie wodą tworzyw i gumy

Technika ta wykorzystuje strumienie wody pod bardzo wysokim ciśnieniem do precyzyjnego wycinania kształtów z danego materiału.

Cięcie strumieniowe płyt silikonowych może być stosowane nawet na grubszych materiałach i, podobnie jak laser, jest kontrolowane przez komputer, aby zapewnić dokładnie takie same wyniki dla każdego elementu.

Jest to również wygodna metoda cięcia, ponieważ ciśnienie wody i natężenie przepływu ścierniwa oraz inne parametry mogą zwykle pozostać takie same dla wszystkich zadań cięcia. To tylko prędkość cięcia będzie musiała się zmieniać w zależności od ciętych materiałów.

Cięcie strumieniem wody jest popularnym wyborem do prototypowania, ale z pewnością jest to również ważna opcja dla dłuższych serii produkcyjnych (w zależności od konkretnych wymagań projektu). Zakład cięcia tworzyw – Sprawdź

Która metoda cięcia jest najlepsza ?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem najlepszej metody cięcia dla danego elementu. Rzeczy, o których będziemy musieli pomyśleć obejmują:

– Materiał – jaki rodzaj tworzywa sztucznego lub gumy będzie znajdował się na bloku? Charakterystyka materiału będzie odgrywać najważniejszą rolę w rodzaju metod cięcia, które można zastosować.

– Grubość – niektóre metody cięcia mogą okazać się przesadą w przypadku zbyt cienkich materiałów. Z drugiej strony, jeśli mamy do czynienia z materiałem o dużej grubości, będzie on wymagał bardzo specyficznych maszyn, aby uzyskać wysokiej jakości cięcie w zadowalającym tempie.

– Szybkość produkcji – niektóre metody po prostu nie nadają się do produkcji przy wyższych prędkościach lub możliwe jest, że cięcia stracą na jakości, jeśli prędkość zostanie za bardzo zwiększona. Jeśli potrzebujesz określonego poziomu produkcji, upewnij się, że współpracujesz z partnerem w zakresie sztancowania, który może obsługiwać wysokie prędkości i wysoką jakość.

– Kształt – jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż podstawowego kształtu, może to ograniczyć opcje metod cięcia. Do bardziej skomplikowanych aplikacji zalecamy cięcie laserowe lub strumieniem wody.

Usługowe wycinanie gumy i silikonu

Wszystkie procesy cięcia muszą być stosowane efektywnie, aby zapewnić uzyskanie najwyższej jakości wytwarzanych elementów oraz zaoszczędzić pieniądze i czas. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami, nie przyjmuj żadnych założeń i wybierz odpowiednie przemysłowe techniki cięcia gumy i tworzyw sztucznych, które zapewnią wymaganą szybkość produkcji oraz jakość.