Tuleja teflonowa do formy wulkanizacyjnej 2021

Tworzywa konstrukcyjne takie jak teflon PTFE znajdują wiele różnorodnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Od bardzo prostych elementów jakimi są podkładki czy dystanse do bardzo zaawansowanych rozwiązań jakimi są teflonowe części maszyn oraz uszczelnienia PTFE.

Przez wiele lat spotkaliśmy się z różnymi aplikacjami w jakich wykorzystywane są rury teflonowe PTFE. Obróbka skrawaniem pozwala na precyzyjną produkcję detali, które znajdują zastosowanie w rozmaitych maszynach i urządzeniach.

Teflonowy wkład z rury do formy wulkanizacyjnej

Od jednego z klientów otrzymaliśmy zlecenie na realizację wkładu teflonowego. Problem w wulkanizacji wyrobów gotowych polegał na trudności wynikających z wysokich temperatur. Pytania na jakie szukaliśmy odpowiedzi to: jak zapewnić izolację temperaturową w formie wulkanizacyjnej ? Teflon PTFE ze względu na swoje właściwości (niski współczynnik tarcia, mała degradacja partnera ciernego) umożliwia również łatwe wyjmowanie z formy produktów gotowych.

obróbka tworzyw i gumy
tuleja teflonowa do formy wulkanizacyjnej

Obróbka tulejek teflonowych

Rura, która została przygotowana ma to być element środkowy formy wulkanizacyjnej, wkład do stalowej formy, który zapewni izolację temperaturową oraz pozwoli łatwo wyjmować wyrób po wulkanizacji. Tak przygotowana tuleja teflonowa do formy na poprawę warunków pracy oraz jakość produktów.

Rozmiary jakie zostały przekazane przez klienta:

  • średnica zewnętrzna – fi 70 mm
  • średnica wewnętrza – fi 50 mm
  • długość krawędzi zewnętrznej – 74 mm
  • długość krawędzi wewnętrznej – 50 mm

Tuleja teflonowa do formy będzie wykorzystywana w procesie produkcyjnym klienta.