Trendy w obróbce tworzyw konstrukcyjnych w 2022 roku

Dzisiaj świat dominują wyroby z tworzyw sztucznych. Na przykład biorąc pod uwagę ich właściwości, można stosować je dosłownie wszędzie. Łatwo i korzystnie codziennie zastępujemy nimi (tj.poliamid, polietylen, poliacetal, teflon, polipropylen, itp.) tradycyjne materiały.

Obróbka CNC tworzyw

Wysoką jakość i powtarzalność produkcji detali tworzyw jaką zapewnia nam dostawca skrawplast.pl jest m.in. frezowanie. Toczenie dodatkowo daje możliwość produkowania precyzyjnych części urządzeń, jest wykorzystywane w sytuacjach, gdy produkcja za pomocą innych metod jest nieopłacalna. Cięcie laserowe jest jedna z najczęściej stosowanych technologii wycinania małych i większych produktów z tworzyw sztucznych. Wysoka dokładność i powtarzalność produkcji to zalety tej technologii.

Jakie tworzywa można obrabiać w technologii CNC?

Maszyny CNC umożliwiają produkcje krótkich serii produktów, które można elastycznie dopasować do aktualnych wymagań. Maszyny sterowane numerycznie można szybko przeprogramować i w krótkim czasie produkować elementy o różnym kształcie i rozmiarach.

Przykładowo podajemy Państwu listę produktów:

poliamidowe koła zębate, podkładki ślizgowe ramienia wybijaka, przeloty przenośnika, podkładki pod dźwigi, płyty tnące, głowice chwytaków, podkładki prowadnic wirniki mieszające, łożyska nylonowe tuleje poliamidowe, Poliamidowe koła łańcuchowe, koła pasowe z tworzywa, podkładki teflonowe, łopatki pomp z PEEK, uszczelki teflonowe PTFE, skrobaki teflonowe, podkładki oporowe, prowadnice łańcuchowe UHMWPE, wyłożenia z polietylenu zsuwni.

Gdzie wykorzystywane są detale z tworzyw sztucznych?

Tworzywa sztuczne występują pod wieloma postaciami, łatwo można im nadać zróżnicowany i pożądany kształt, a także łączyć z innymi materiałami. W codziennym życiu każdy z nas ma do czynienia z wyrobami z tzw. plastiku. Tworzywa sztuczne należą do materiałów termoplastycznych używanych do produkcji całego szeregu detali wykorzystywanych m.in. w branży motoryzacyjnej, budowlanej, elektrycznej, spożywczej, medycznej, kosmetycznej, a także przez producentów mebli, zabawek, maszyn przemysłowych i urządzeń AGD.

  • Przedmioty używane w gospodarstwie domowym, pudełka, opakowania śniadaniowe – Kopolimer styren-akrylonitryl (SAN);
  • Koła zębate, osłony, obudowy, opakowania – Polipropylen (PP);
  • Szyby lotnicze, soczewki, szkiełka reflektorów, elementy maszyn i instrumentów muzycznych, osłony lamp – Polimetakrylan metylu (PMMA) – materiał amorficzny;
  • Butelki, obudowy, pojemniki, elementy urządzeń AGD – Poliwęglan (PC);

Ceny usług CNC

Niemożliwe jest podać w tym momencie Państwu uniwersalny cennik usług CNC. Każdy produkt jest dla nas unikatowy i należy go wyceniać indywidualnie, dostosowując usługę do Państwa potrzeb. Dokładna wycena będzie możliwa po dokładnej rozmowie odnośnie zamówienia i wszelkich szczegółów.