Trelleborg wytwarza paski silikonowe do przyłbic

Trelleborg Sealing Solutions dostarcza firmie Boeing Co. paski elastomerowe, które służą jako element osłon twarzy produkowanych technologią druku 3D. Pod koniec marca Boeing poprosił firmę Trelleborg o wyprodukowanie i dostarczenie silikonowego paska z możliwością regulacji.

Boeing produkuje maski do ochrony przed COVID-19

Trelleborg przekwalifikował swój zakład lotniczy w Northborough, który na co dzień służy do produkcji części z silikonu dla branży lotniczej. W ciągu 48 godzin TSS przygotowało prototyp przy użyciu szeregu metod, w tym drukowania 3D.

W ciągu tygodnia fabryka w Northborough produkowała 5000 taśm. Według Trelleborga osłony twarzy Boeinga zostaną wyprodukowane dla Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego, która następnie określi, gdzie maski są najbardziej potrzebne.

„W tych niespotykanych czasach konieczne jest, aby każdy postarał się odegrać rolę, której nie wykonuje na co dzień” – powiedział w oświadczeniu Quinn Collett, menedżer kadry powietrznej w Trelleborg Sealing Solutions Aerospace. „Mieliśmy szczęście otrzymać telefon od Boeinga, aby wykorzystać doświadczenie Trelleborga i szybko zaspokoić tę potrzebę”.

Paski silikonowe do przyłbic ochronnych wykonuje również polska firma matagumowa.pl

Są to uniwersalne paski bez możliwości regulacji

Zdjęcie producenta