Teflonowe podkładki izolacyjne

Dla firmy SAINT GOBAIN GLASS wykonaliśmy i dostarczyliśmy podkładki izolacyjne z teflonu. Podkładki były wykonane z naturalnego niemodyfikowanego PTFE. Teflon to tworzywa konstrukcyjne, które posiadają doskonałe właściwości. Można je również łatwo obrabiać przy wykorzystaniu odpowiednich maszyn.

Podkładki izolacyjne z PTFE

teflonowe podkładki izolujące

Do produkcji wykorzystano wałki teflonowe fi 85mm. Typowa długość wałka wynosi 1000mm. Jednak aby obniżyć koszty produkcji podkładek zamówione zostały wałki 1020mm. Ten naddatek był potrzebny aby przy cięciu maksymalnie wykorzystać cały materiał.

Rozmiar podkładki izolującej wskazywał na 14mm wysokości, jednak obróbka CNC teflonu wymagała cięcie elementów z całego wałka. W tym wypadku powstają straty na materiale w postaci wiórów. Tu z wyliczeń wychodziło, że należy doliczyć około 3mm. Stąd przyjęto, że optymalnie jest wyciąć 60 sztuk, do tego były potrzebne pręty ptfe 102cm długości (17mm x 60 = 1020mm).

Produkcja podkładek izolacyjnych na wymiar

Zamówienie zostało zrealizowane w wyznaczonym terminie. W przypadku tego zamówienia klient zamówił podkładki izolujące z kołnierzem, wymiary:

  • średnica zewnętrzna fi85 / fi60
  • wysokość 6mm / 8mm – całkowita 14mm
  • średnica wewnętrzna fi40
  • ilość 120 sztuk
  • materiał teflon naturalny (właściwości sprawdź tu https://normapol.pl/teflon-sprzedaz-ptfe/ )
  • czas realizacji 7 dni

Teflonowe podkładki izolacyjne po produkcji przeszły kontrole jakości, następnie zapakowane paczki zostały wysłane do klienta firmą spedycyjną na adres wskazany w zamówieniu.