Sprzedaż płyty Tecast

Jedne z wiodących produktów firmy Ensinger to Tecast sprzedawany w formie płyt, walków i rur. Tworzywo Tecast to nic innego jak nazwa handlowa poliamidu PA6G odlewanego. Dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to ten sam materiał o zbliżonych właściwościach. Metoda produkcji polegająca na odlewaniu pozwala na uzyskanie półfabrykatów o dużych formatach. Dzięki temu oferta na płyty Tecast jest bardzo rozbudowana, przede wszystkim pod względem bogatego wyboru grubości arkuszy oraz dostępnych kolorów.

Charakterystyka płyty Tecast

Właściwości płyty Tecast pokrywają się z cechami płyt poliamidowych PA6G. Są tak samo sztywne, twarde i wytrzymałe mechanicznie. Do innych zalet należy przypisać:

  • dobre właściwości ślizgowe i odporne na ścieranie
  • bardzo dobrze poddaje się obróbce skrawaniem
  • znakomite właściwości tłumiące
  • atrakcyjna cena Tecast

Niestety poliamid na skłonność do wchłaniania wilgoci i nie utrzymuje przez to stabilności wymiarowej. Firma Ensinger ma rozbudowaną ofertę na płyty Tecast z uwagi na szeroki wybór modyfikacji, np.:

płyta TECAST T MO z dodatkiem MoS2 w kolorze czarnym o lepszej odporności na promieniowanie UV
płyta Tecast T + olej o polepszonych właściwościach ślizgowych (kolor: naturalny, czarny i żółty)
płyta Tecast T + środek poślizgowy o ulepszonych właściwościach ślizgowych (kolor zielony, żółty)

Zastosowanie płyt Tecast

Z uwagi na uniwersalne właściwości płyty Tecast są szeroko stosowane w rozmaitych branżach, a szczególnie w przemyśle maszynowym do produkcji części urządzeń. Idealny na wysokoobciążone elementy takie jak ślizgi czy prowadnice. Sprzedaż płyt poliamidowych prowadzimy w całych arkuszach o standardowym wymiarze 1000mm x 2000mm lub 500mm x 3000mm dla wersji domieszkowanych. Oferujemy również mniejsze formatki Tecast, docięte do wymiaru. Wszystkie oferowane przez nas półfabrykaty w tym płyty Tecast zawierają naddatki- przy wyborze formatu należy uwzględnić tolerancję wymiarową.

Cena Tecast

Koszt zakupu płyty Tecast na tle innych tworzyw konstrukcyjnych wypada bardzo atrakcyjnie- jest to jeden z najtańszych materiałów. Cena płyty Tecast zależy od wagi, a ta z kolei jest warunkowana wielkością i grubością arkusza oraz rodzajem materiału.

Zobacz również inne tworzywa Ensinger