Silikonowe uszczelniacze opon SiLASTIC SST-2650

Nowość w świecie silikonu i motoryzacji. Firma Dow ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie silikonowego samouszczelniacza opon nadającego się do recyklingu. Nowy produkt spełnia wymagania producentów opon samouszczelniających w zakresie wysokich osiągów oraz komfortu użytkowania.

Rozwiązanie to zostało z powodzeniem wykorzystane w oferowanej przez firmę Bridgestone B-SEALS linii podlegającej recyklingowi. Firma Dow wykorzystała swoją wiedzę i doświadczenie aby opracować silikon samouszczelniający SiLASTIC, który zapewnia klientom lżejsze, bezpieczniejsze i bardziej trwałe rozwiązanie.

SiLASTIC SST-2650

Nowe trendy w recyklingu opon

Wraz z rosnącymi wymaganiami stawianymi przez rynek ,dotyczącymi zamkniętego obiegu materiałów i zrównoważonego rozwoju w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, opony samouszczelniające stają się nowym rozwiązaniem, które umożliwia uzyskanie niższej wagi pojazdów. Nowa technologia uszczelniaczy silikonowych jest przeznaczona do tworzenia samouszczelniającej się warstwy na wewnętrznej powierzchni opony. Zapewnia ona znakomite uszczelnienie po przebiciu, umożliwiając jazdę na długich dystansach bez utraty ciśnienia w oponie.

Wypowiedź dyrektor ds. globalnego marketingu jasno wskazuje kierunek w jakim zmierza firma

„Firma Dow jest zaangażowana w wykorzystanie swojej wieloletniej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa w celu poprawy doświadczeń producentów i klientów w zakresie mobilności – a to obejmuje powstającą technologię opon samouszczelniających, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo, wygodę i efektywność wagową”

Innowacyjny uszczelniacz do opon

W przeciwieństwie do większości konwencjonalnych uszczelniaczy dostępnych na rynku, uszczelniacze SiLASTIC™ Self-sealing Silicone można oddzielić od opon po zakończeniu ich eksploatacji, co umożliwia dalszy recykling zarówno opon, jak i silikonu. Jednocześnie eliminuje potrzebę stosowania opon zapasowych, zmniejszając w ten sposób masę pojazdu, zwiększając zasięg pojazdu i wydajność paliwową oraz zapewniając większą swobodę projektowania.

Moim zdaniem silikon i jego unikalne właściwości jeszcze wielokrotnie okażą się decydujące w budowaniu zielonej gospodarki, zrównoważonego rozwoju oraz recyklingu.

Autor – Marcin Budziński

Od 15 lat jestem zawodowo związany z rynkiem plandek, tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych. W tym czasie poznałem tworzywa konstrukcyjne, elastomery, tkaniny techniczne itp.

Od wielu lat interesuje się również obróbką skrawaniem tworzyw, spawaniem tworzyw oraz produkcją uszczelek.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Jeśli szukasz tworzyw lub gumy sprawdź – normapol.pl

Jeśli szukasz plandek i pokrowców sprawdź – planmat.pl

Jeśli szukasz obróbki skrawaniem sprawdź – skrawplast.pl