Produkcja plandeki 0,64 m x 3 m

Producent kotłów do biomasy, który jest naszym długoletnim odbiorcom złożył zamówienie na płachty robione na wymiar. Każda plandeka na zamówienie musiała być zaprojektowana i wykonana według specyficznych wytycznych przekazanych przez zamawiającego.

Bardzo ważne było to aby plandeki do maszyn miały bardzo precyzyjnie zakute oczka montażowe, które zapewnią stabilny sposób montażu produktu. W drodze konsultacji z pracownikami zamawiającegom został przygotowany projekt, który po zaakceptowaniu trafił na produkcję.

Plandeki na maszyny produkcyjne

Plandeki zabezpieczające rozmiar 645mm x 3000mm do maszyn produkcyjnych

Plandeka do tego zamówienia została wykonana z bardzo mocnego materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale zabezpiecza również przed wilgocią i brudem, a zatem sprawdzi się w trudnych warunkach pracy. Tkanina plandekowa PCV 650gr/m2 pozwala na długotrwałe użytkowanie bez konieczności naprawa lub wymiany plandeki na nową. Do produkcji wybrano kolor niebieski, który jest neutralny i nie widać na nim zanieczyszczeń produkcyjnych i kurzu, więc jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Plandeka wzmocniona. Nasz klient prosił aby przy wykonywaniu projektu uwzględnić trudne warunki montażowe. Stąd decyzja aby plandeka miała na każdym brzegu wzmocnienia w postaci podwójnej warstwy materiału. Zdecydowano, że grubość wzmocnienia będzie miała szerokość 20 cm.

Zakuwanie oczek w plandece. Aby zapewnić pewny montaż plandek na maszynach wybrano gęsty rozstaw oczek w odstępach co 195mm. W ten sposób na całej długości plandeki wykonano 16 oczek, które na następnie zakuto we wskazanych miejscach. Do zakucia wybrano oczka ocynkowane, które są odporne na korozję i mogą być wykorzystane w miejscach wilgotnych.

Produkcja plandeki 0,64m x 3 m

Jakimi plandekami zabezpieczyć maszyny produkcyjne

Maszyny oraz urządzenia produkcyjne zazwyczaj mają kluczowe znaczenie w cyklu produkcyjnym i stanowią infrastukturę krytyczną niezbędną do funkcjonowania firmy i zachowania ciągłości produkcji. Dlatego w miejscach gdzie mogą ulegać uszkodzeni bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie.

Jak osłonić maszynę. Doskonałym sposobem na takie zabezpieczenie może być plandeka na wymiar. Plandekowe osłony do maszyn powinny być produkowane z mocnych materiałów. Dlatego w tym wypadku zdecydowane, że produkcja będzie wykonana z materiału PCV. Elastyczne płachty zabezpieczające doskonale chronią, są lekkie i łatwe w montażu, a przy tym bardzo mocne.

zamówienia online