PORÓWNANIE producentów plandek na taras i do altan 2024

Plandeki z oknami

9

Wytrzymałość

9.2/10

Elastyczność

8.7/10

Przeźroczystość

9.6/10

Podwijanie

8.4/10
ranking-plandek-altankowych
osłony na tarasy

Plandeki na tarasy są doskonałym sposobem na przedłużenie okresu w jakim możemy cieszyć się przebywaniem w naszym ogrodzie. Podnoszą komfort korzystania z tarasu. Osłaniają przed wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi.

Plandeki na altany to niezawodny sposób na jednoczesną ochronę konstrukcji drewnianej jak i zabezpieczenie wszystkiego co jest wewnątrz altanki, od mebli ogrodowych, grilla, aż do roślin, ozdób i oświetlenia. Dodatkowo osłony altankowe umożliwiają komfortowe użytkowanie altany już od kwietnia, aż do końca października.

Dlaczego warto założyć osłony plandekowe z oknem:

 • dostępne są w wielu kolorach obwódki,
 • łatwo je montować do konstrukcji,
 • posiadają opcę szybkiego podwijania w pogodne dni,
 • są bardzo mocne i wielosezonowe,
 • zabezpieczają wnętrze przed wiatrem, deszczem, śniegiem i brudem.

PAMIĘTAJ

Właściwy wybór materiału do produkcji plandek jest bardzo ważny. Zakup i montaż plandek na tarasie lub altance to inwestycja długoterminowa. Poza ceną należy mieć na uwadze odpowiednią jakość i termin realizacji zamówienia.

SZYBKA

WYCENA

Producenci tkanin plandekowych – porównania i oceny


 1. SIOEN – wysokogatunkowe materiały, które doskonale sprawdzają się nawet w bardzo wymagających warunkach. Stosowane w produkcji przez polskie zgrzewalnie od wielu lat. Osłony z oknami do altan wykonane z tego materiału poza walorami estetycznymi będą również przez wiele lat zapewniały trwałą ochronę. Ocena tego producenta może być tylko bardzo dobra.

2. UNISIGN – są to doskonałe tkaniny plandekowe, z pewnością można zaliczyć do czołówki produktów dostępnych na rynku. Produkowane z nich plandeki altankowe będą przez wiele lat cieszyły oko. W naszej ocenie materiały te bardzo dobrze się zgrzewa, są elastyczne co ułatwia rolowanie altan. Nieodbarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Polecamy.


3. HN COMAX – Na polskim rynku dostępne są również tkaniny do produkcji plandek pochodzące z chińskich fabryk. W naszej opinii posiadają dobry stosunek ceny do jakości i mogą być odpowiednim rozwiązaniem przy niektórych mniej wymagających inwestycjach. Produkcja plandek z tych materiałów w ocenie wielu producentów nie różni się znacząco od produktów europejskich.

SZYBKA

WYCENA


Ranking polskich dostawców osłon z oknami


 1. Fastplan – dostawca plandek na tarasy, altany, wiaty. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra pracowników oraz wysokogatunkowe materiały do produkcji są ich wizytówką. Poza tym na plus można ocenić szybki czas realizacji zamówień i pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia.

2. Planmat – realizuje zamówienia na pojedyncze sztuki oraz duże zlecenia produkcji plandek. Osłony foliowe wysyłane są do klientów na terenie całego kraju. Firmę wyróżnia rzetelność i niezawodność. Wszystkie produkty wykonywane są na wymiar według przygotowanej dokumentacji projektowej.


RANKING PLANDEK

CHCESZ ABY TWOJA FIRMA TEŻ TU BYŁA

Solidny producent plandek – jak go wybrać ?

Na rynku swoje oferty na plandeki na wymiar prezentuje bardzo wielu różnych dostawców. Często zastanawiacie się Państwo jak wybrać dobrego producenta, który szybko i bezproblemowo zrealizuje zamówienie ? Nic w tym dziwnego. Zakup i montaż osłon na tarasie czy wiacie jest procesem czasochłonnym i dość skomplikowanym dla osób, które robią to pierwszy raz.

Staramy się pomóc Państwu poznać poszczególne etapy od pomysłu do realizacji, abyście mogli cieszyć się swoimi produktami przez długi czas. Zrób z nami szybkie porównanie ofert plandek i wybierz właściwe rozwiązanie

Zasłony foliowe, jakie są dostępne kolory ?

Każda produkowana osłona wykonana jest z dwóch różnych materiałów. Jednym z nich jest okno, a drugim jest plandekowa tkanina, która pełni formę ramy. Na pewno wielu z Państwa zastanawia się czy można zrobić ścianki z samej folii bezbarwnej. Otóż o ile technicznie jest to możliwe, o tyle w praktyce nie sprawdza się to zbyt dobrze. Folia bez ramy szybko pęka w miejscu zakucia oczek.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze kolory plandeki przeźroczyste na taras i altanę :

 • brązowy
 • szary
 • ecru
 • biały
 • zielony
 • czarny
kolory zasłon do altany

Jakie są grubości folii ?

Na rynku dostępnych jest kilka różnej klasy folii jakie są używane do produkcji. Każdy zakład produkcji plandek wykorzystuje inne grubości. Aby wybrać właściwą grubość należy wiedzieć kilka ważnych rzeczy na ten temat. Zobacz jak wybrać dobrą folię na zasłony i nie przepłacić.

Najpopularniejsze folie tarasowe i altankowe produkowane obecnie w Polsce:

folie altankowe
 • 5mm – cienkie i lekkie okno, które można łatwo rolować również w zimie. Może szybko pękać.
 • 7mm – średnio grube okno, które łatwo się roluje, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.
 • 9mm – grube i ciężkie okno. Jego zaletą jest duża odporność na pękanie. Jednak jego duża waga oraz sztywność utrudnia rolowanie. Dotyczy to zwłaszcza dużych osłon.

Jak wygląda produkcja plandek altankowych

 1. Ustalenie konkretnych wymiarów każdej ścianki
 2. Wskazanie szerokości materiałów w kolorze (ramek okna), minimalna grubość takiej tkaniny to 10 cm
 3. Wskazanie rozmiaru okna foliowego, maksymalna wysokość okna to 1,4m (w przypadku wyższych okien folię należy przedzielić pasem kolorowego materiału)
 4. Określenie ilości i rozstawu otworów na górnej i bocznych krawędziach
 5. Ustalenie ilości pasków do podwiedzenia
 6. Produkcja plandek według wzoru
 7. Wysyłka plandek do klienta
 8. Montaż plandek na tarasie lub altanie
projekt osłony altankowej

Roleta z oknem, jak ją zamocować na taras i altanę ?

W aktualnej ofercie dostawców rozwiązań do zabezpieczania tarasów oraz altan są przeróżne rozwiązania w zakresie montażu oraz rolowania. Rolety na taras są w zasadzie bliźniaczym produktem ścianek, które wieszamy na altany czy pergole ogrodowe.

Najpopularniejsza metoda mocowania do górnej belki jest opcja montażu rolety na stałe. Polega to na przykręceniu za pomocą wkrętów. Wkręty wkręcane są przez przygotowane w rolecie zakute otwory. Aby wzmocnić łączenie zaleca się użycie podkładek.

Montaż osłon do bocznych belek odbywa się najcześciej z wykorzystaniem tak zwanych „chwytek obrotowych”, które można przekręcać pod kątem 90 stopni. Umożliwia to odpinanie i zapinanie rolety na belce. Oczywiście na bokach osłon zakute są specjalne owalne oczka, które umożliwiają swobodne obracanie chwytki.

Jak zabudować ściany altany ogrodowej ?

Lekka i zwijana zabudowa ścianki altankowej to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu miejscach. Taka przeźroczysta folia na ścianki altankowe nie tylko osłoni wnętrze przed wiatrem, ale również przed kurzem, liśćmi i brudem.

Taki rodzaj osłon można łatwo podnosić i opuszczać. Dzięki temu macie Państwo uniwersalne rozwiązanie, które spełni swoją rolę w różnych porach roku i zmiennych warunkach pogodowych.

Zwijana plandeka na taras – osłona od wiatru na taras

Elastyczne rolety tarasowe dostępne są w wielu kolorach i konfiguracjach. Produkcja foliowych rolet tarasowych jest doskonałym sposobem na szybkie i skuteczne wykonywanie różnego rodzaju lekkich osłon na tarasy. Dużym atutem tego rozwiązania jest możliwość wykonywania osłon „do centymetra” na wymiar. Tak wykonane ścianki doskonale wpasowują się do istniejącej konstrukcji

Zobacz również: jak osłonić taras lub jak osłonić boki tarasu przed deszczem.