Poliacetal POM C półfabrykaty do obróbki

Poliacetal jest tworzywem konstrukcyjnym bardzo wysokiej jakości. Posiada wiele właściwości, stawiających go w czołówce najczęściej pozyskiwanych tworzyw w Polsce. Jedną z cech tego materiału, która nadaje mu popularności, jest możliwość jego kontaktu z żywnością. Poliacetal występuje w kilku postaciach i kolorach. Ma również inne nazwy handlowe: ertacetal, boracetal, tecaform. Są to płyty, tuelej oraz wałki i pręty. W standardowej produkcji nie ma tulei i rur. Najpowszechniejsze kolory, dostępne „od ręki” to kolor biały, zielony, czarny.

Płyty z poliacetalu POM H i POM C

Są to półfabrykaty do dalszej obróbki. Posiadają naddatki wymiarowe zarówno na szerokości, długości jak i grubości. W większości firm sprzedawane są w pełnych arkuszach, ale są też takie firmy, gdzie można nabyć mniejsze formaty materiału.

Poliacetal antystatyczny

Poliacetalantystatyczny. Doskonale nadaje się do każdego miejsca zagrożonego wybuchem. Najczęstszymi klientami na ten rodzaj tworzywa są gazownie, huty, kopalnie itp. Polietylen antystatyczny występuje tylko w kolorze czarnym. W standardowej produkcji są płyty o różnych grubościach. Natomiast wałki produkuje się tylko na specjalne zamówienia. Część z firm w kraju nie wymaga zakupu całych formatów. Jeśli więc potrzebujemy mniejsze odcinki, warto popytać, kto może je zaoferować.

Wałki z poliacetalu

Dostępne są z najmocniejszego rodzaju POM C. Do wyboru w kolorze białym, czarnym i zielonym. Produkowane są w szerokim zakresie średnic. Doskonale do produkcji części maszyn, urządzeń i pojazdów.

Poliacetal z certyfikatem FDA

W związku z tym, że jest to materiał fizjologicznie obojętny z powodzeniem można stosować go do kontaktu z żywnością. Oryginalny POM C i POM H posiada certyfikat FDA świadczący o dopuszczeniu do w branży spożywczej. Większość przedsiębiorstw zajmująca się produkcją żywności, posiada na stołach produkcyjnych blaty z tego właśnie materiału. Ważnym atutemt takich blatów jest łatwość utrzymania ich w czystości.

Zastosowanie POMC i POMH

Ze względu na właściwości mechaniczne i wytrzymałościowe, POM jest bardzo dobrym tworzywem do produkcji ślizgów, płaskowników, różnego rodzaju części i elementów maszyn, urządzeń i pojazdów.