Płyta z polietylenu z otworem na stół rozbiorowy

Polietylen jest bardzo popularnym tworzywem, które jest powszechnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Jednym z ciekawych zastosowań jakie mają płyty z polietylenu są blaty na stoły masarskie. Typowe blaty są zazwyczaj prostokątami o różnej grubości, szerokości i długości. Cięcie płyt dopasowane jest do rozmiaru stelażu na jakim ma być osadzony blat.

Blat PE 685mm x 690mm x 20mm

Realizacja, która jest zaprezentowana poniżej poza zwykłym cięciem na wymiar płyt z tworzywa, wymagała również wycięcia w płycie otworu. Klient Makro Cash and Carry postawił taki warunek. Stąd do realizacji zamówienia wymagane było poza cięciem formatu na gotowo, również frezowanie płyt z polietylenu. Tak przygotowany produkt posiada wymiary na gotowo.

Rozmiar płyt na stół rozbiorowy:

  • długość – 685mm
  • szerokość – 690mm
  • grubość – 20mm
  • średnica otworu – fi 245mm
  • ilość – 2 szt
Płyta z polietylenu z otworem
płyty na stoły rozbiorowe

Płyty rozbiorowe z polietylenu do zakładów masarskich

Produkcja blatów rozbiorowych wymaga odpowiedniego doświadczenia i sprzętu do cięcia. Do wyboru są różnego rodzaju płyty o zmiennej odporności na cięcie oraz tasakowanie. Jak wynika z doświadzenia pracowników PlastPlus.pl klienci najczęściej decydują się na wybór jakim są płyty PE1000 oraz płyty PE500. Rzadziej wybierane są płyty z PE300 gdyż są mniej odporne i szybko ulegają zniszczeniu co w konsekwencji przekłada się na częste wymiany.