Płyta gumowa NBR

Płyty gumowe produkują w kilku wariantach o różnych cechach wyróżniających. Jednym z nich są gumy NBR – olejoodporne. Jest to kauczuk o zwiększonej odporności na oleje i substancje ropopochodne. Płyta gumowa NBR jest to produkt dedykowany głównie do branży przemysłowej i warsztatów o rozmaitym profilu, gdzie istnieje zwiększone ryzyko zabrudzenia czy kontaktu z substancjami smarnymi.

Specyfikacja gumy NBR

Płyty NBR jako produkt z kauczuku charakteryzują się wysoką elastycznością materiału, a także są wysoce trudnościeralne. Posiadają wszystkie atuty płyty SBR poszerzone o cechy olejoodporne. Od ręki można zakupić całe nawoje gumy NBR w zakresie grubości #1-20mm. Z kolei płyty NBR #20-50mm dostępne są wyłącznie pod postacią arkuszy 1m x 1m. Na zamówienie w większej ilości produkujemy gumy NBR kolorowe oraz brojone.

Dane techniczne:

  • Grubość płyty: #1 – 50mm
  • Format: rolki 1,2m x 5/10mb lub płyty prasowane 1m x 1m
  • Twardość: 50- 80°ShA , standardowo ok 65 -/+ 5 °ShA,
  • Gęstość maksymalna: – 1,35 g/cm3,
  • Temperatura pracy: od -35°C do +70°C
  • Kolor: czarny na zamówienie: niebieski, czerwony, zielony i brązowy
  • Zbrojenie: możliwość wzmocnienia przekładkami z tkaniny 1-3 warstw

Zastosowanie płyty NBR

Płyta gumowa NBR to doskonały wybór na maty pod maszyny, jako ochrona blatów warsztatowych czy dywaniki gumowe do garażu oraz warszatów, w których używane są oleje i smary. Guma NBR stosowana jest z dużym powodzeniem do produkcji podkładek i uszczelek pracujących statycznie w stanie nierozciągniętym, dobrze sprawdzają się także w warunkach ścisku. W przypadku dużego prawdopodobieństwa na uszkodzeni mechaniczne warto wybrać gumę olejoodporną wzmocnioną płótnem: 1-3 warstw.

Gdzie kupić płyty gumowe NBR ?

Polecamy płyty gumowe polskiej produkcji. Dzięki temu mamy pewność co do najwyższej jakości materiału. Płyty gumowe można zakupić stacjonarnie u producenta lub przez internet. Wbrew obawom, sprzedaż internetowa gumy działa bardzo prężnie i zapewnia szybkie dostawy na wskazany adres.