Owijarki do palet

Owijarki do palet stosuje się głównie dla zwiększenia wydajności pracy zwłaszcza w dużych magazynach czy hurtowniach, w sortowniach i w halach , czyli tam gdzie przygotowuje się dużo ładunków paletowych. Zastosowanie owijarek, to nie tylko szybsze tempo pracy, ale również o wiele lepsze zabezpieczenie materiałów na palecie. Do owijarek stosuje się folie typu stretch, co dodatkowo zabezpiecza towary przed wilgocią.

Owijarki stretch

Stretch, jest bardzo elastyczną folią, łatwo rozciągającą się. Bardzo łatwo dopasowują się do kształtu zabezpieczanych przedmiotów. Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do pakowania i owijania. Owijarki stretch nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich sprzedaż pozostaje na wysokim poziomie.

Automatyczna owijarka do palet

Owijarki do palet służą głównie do zautomatyzowania pracy oraz do zapewnienia powtarzalności procesu pakowania. Dzięki temu mamy pewność, że każda paleta jest w taki sam sposób zabezpieczona. Ich zastosowanie wpływa również na mniejsze zużycie folii do pakowania. Owijarka zużywa dokładnie tyle stretchu ile jest niezbędne do prawidłowego zapakowania materiałów. W firmach gdzie ładunków paletowych jest naprawdę dużo, oszczędności związane z kosztami na zakup folii sięgają nawet kilku tysięcy miesięcznie.

Ręczna owijarka do folii stretch

Ręczne owijarki do folii stretch są idealnym rozwiązaniem dla magazynów, gdzie nie ma dużo wysyłek paletowych. Niestety nie generują one tyle korzyści co owijarki automatyczne, niemniej również pozwalają na dokładne owinięcie palety. W przypadku owijarek ręcznych osoby zajmujące się załadunkami, powinny zwrócić szczególną uwagę na precyzję zabezpieczenia. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwa towarów na palecie, ale przede wszystkim ludzi znajdujących się w jej pobliżu.

Bez względu na rodzaj owijarek stretchowych ich zastosowanie do pakowania palet, pozwala na szybsze wykonanie tej czynności. Ponadto palety są dokładniej zabezpieczone. Na rynku polskim jest wiele firm proponujących urządzenia tego typu. Jeżeli w naszej firmie nie ma takich owijarek, warto zastanowić się nad ich zakupem.

*zdjęcie pochodzi ze strony producenta