Instron® serii 3400 i 6800 do prowadzenia badań tworzyw

Nowe urządzenia Instron serii 3400 i 6800 zapewniają nowy wymiar wydajności i trwałości. Redukcja wnikania zanieczyszczeń została osiągnięta poprzez zastosowanie uszczelek i opatentowanej konstrukcji przepływu powietrza. Ramy zostały wzmocnione przed wstrząsami i wibracjami, co pozwala na ciągłe testowanie przy maksymalnej znamionowej nośności ramy. Podjęto dodatkowe kroki konstrukcyjne w celu umieszczenia wewnętrznego sprzętu elektrycznego i mechanicznego z dala od obszaru badań, a 12 mm metalowa powierzchnia robocza została pokryta powłoką odporną na ścieranie, co zapewnia jej trwałość oraz niezawodność.

Bezpieczna praca z nowymi urządzeniami do testów

Sterowanie ruchem systemu w maszynach serii 3400 odbywa się za pomocą przeprojektowanego panelu operatora, natomiast w maszynach serii 6800 wprowadzono nowy, ergonomiczny zestaw słuchawkowy, który umożliwia użytkownikowi obsługę systemu na odległość.

Gdy system znajduje się w trybie ustawiania, dostępnych jest kilka nowych funkcji zmniejszających ryzyko wypadku. Prędkość ruchu trawersy jest ograniczona, zestaw Smart-Close Air Kit ogranicza ciśnienie chwytania w uchwytach o małej sile do wstępnie zdefiniowanego bezpiecznego poziomu, a funkcja Safety Coaching wykorzystuje oświetlenie systemowe i kolorowe obramowanie wokół oprogramowania, aby wizualnie wskazać, że maszyna znajduje się w trybie bezpiecznej konfiguracji. Gdy operator jest gotowy do rozpoczęcia testów, wirtualny przycisk blokady umożliwia włączenie pełnej prędkości trawersy systemu, pełnej zdolności mocowania uchwytów oraz wyzwala sygnały wizualne, które oznaczają, że limity bezpieczeństwa zostały usunięte na czas testów.

Instron 3400

Szybkie i stabilne badania

Obie serie są wyposażone w bezobsługowe, bezszczotkowe serwomotory prądu przemiennego, które umożliwiają prowadzenie ciągłych badań cyklicznych, badanie pełzania tworzywa sztucznych i relaksacji przez okres nawet do 10 dni. Seria 3400 zapewnia szybkość akwizycji danych do 1000 Hz, a seria 6800 zwiększa szybkość akwizycji danych do 5000 Hz, zapewniając, że nigdy nie zostanie pominięte żadne zdarzenie testowe.

Systemy serii 3400 i 6800 wyposażone są w nową funkcję ograniczania skutków kolizji, która pomaga ograniczyć przypadkowe uszkodzenia wyposażenia i próbek. Funkcja ta umożliwia systemom ciągłe monitorowanie siły działającej na próbkę

Powtarzalność badań w urządzeniach INSTRON 3400 i 6800

Podczas stosowania metody badawczej skonfigurowanej z funkcją automatycznego pozycjonowania operatorowi jest wyświetlany obraz przydzielonych uchwytów, przypomina mu się o ustawieniu limitów przemieszczeń oraz jest powiadamiany, kiedy i gdzie trawersa przesunie się w celu rozpoczęcia badania. Celem automatycznego pozycjonowania jest poprawa powtarzalności danych i zmniejszenie liczby błędów badawczych.

Wszystkie systemy serii 6800 wyposażone są w funkcję automatycznego pozycjonowania, która zapamiętuje wstępnie przypisaną separację oprzyrządowania oraz położenie początkowe dla przypisanej metody badawczej.