Guma silikonowa

Wśród szerokiego asortymentu gum należy zwrócić szczególną uwagę na silikon. Jest tak samo giętki i elastyczny jak pozostałe płyty gumowe, ale odróżnia się kolorem i specjalistycznymi właściwościami. Guma silikonowa sprzedawana jest w całych rolkach o szerokości 1,2m i długości 10mb lub na metry bieżące. Całej nawoje silikonu zwyczajowo dostępne są od ręki w zakresie grubości #1-10mm w kolorze naturalnym lub czerwonym. O inne formaty trzeba pytać bezpośrednio u dostawcy.

Właściwości silikonu

Guma silikonowa MVQ to najczęściej oferowany materiał. Jest to lita płyta o trudnościeralnych właściwościach i dużej elastyczności. Ponadto płyty silikonowe posiadają atest FDA zezwalający na kontakt z żywnością i mogą pracować w wysokich temperaturach. Połączenie wyżej wymienionych cech w jednym produkcie czyni go niezastąpionym.

  • kolor: biały- spożywczy, czerwony- techniczny
  • twardość: 30-80 ShA, standardowo 60 +/-5 ShA
  • gęstość: 1,25g/cm3
  • wytrzymałość na rozciąganie: 7 MPa
  • wydłużenie względne przy zerwaniu: > 300%
  • wytrzymałość temperaturowa: -40 do +220 st.C
  • format rolki: szerokość- 1,2m, długość- 10mb, lub docięte metry bieżące
  • grubość płyty: #1mm – #10mm

Płyty silikonowe zastosowanie

Kluczową zaletą silikonu jest odporność na wysokie temperatury, która warunkuje zastosowanie tam, gdzie zwykła guma ulega degradacji. Ponadto guma silikonowa posiada wszelkie atesty, aby można byłą ja wykorzystać w kontakcie z żywnością. Dodatkowo nie brudzi i nie wydziela zapachu, a to wszystko przy zachowaniu wyjątkowo elastycznej struktury.

Silikon uznawany jest za materiał trudnościeralny i choć odkształca się pod wpływem ciężaru, to po ustąpieniu nacisku wraca do swojego pierwotnego wymiaru. Oznacza to, że bardzo dobrze dopasowuje się do powierzchni i może służyć jako izolacja lub uszczelnienie, a także ochrona różnego rodzaju powierzchni w postaci mat silikonowych.

Guma silikonowa sprzedaż

Zależnie od ilości zakupu: całe rolki lub cięcie na metry obowiązuje inny cennik płyt silikonowych. Przy zakupie pełnych nawoi cena silikonu za m2 jest korzystniejsza. Jednak o kosztach finalnych decyduje także grubość płyty – im grubsza tym koszt zakupu wzrasta.

Oczywiście rekomendujemy zakupy silikonu od polskich producentów, którzy oferują najwyższej jakości surowce. Guma silikonowa jest dostępna również w klepach internetowych, które zapewniają dostawę na wskazany adres.