Ensinger półwyroby z tworzyw sztucznych

Sprzedaż tworzyw konstrukcyjnych

Polimerowe materiały konstrukcyjne są odpowiedzią na potrzeby ciągle zmieniającego się przemysłu maszynowego a ich asortyment cały czas się powiększa. Niemiecka Firma Ensinger to jeden z większych dostawców tworzyw konstrukcyjnych do obróbki na terenie Polski. Swoją obecność na rynku zaznaczyła w 1966 roku i przez lata wzmacniała swój potencjał. Obecnie posiada szerokie zasoby materiałów pod własnymi nazwami handlowymi. Oferta Ensinger to wyłącznie półfabrykaty: płyty, wałki i tuleje. Sprzedaż tworzyw konstrukcyjnych skupia się głównie na całych formatach. Jednak nie ma problemu, aby całe półfabrykaty dociąć na mniejsze rozmiary. Wiodącym atutem firmy Ensinger jest bogaty wybór spośród tworzyw domieszkowanych, gdzie indziej niedostępnych oraz certyfikowanych, np. atestem ATEX czy FDA.

Tworzywa konstrukcyjne Ensinger

Ensinger to jeden z głównych dostawców standardowych tworzyw konstrukcyjnych. Z uwagi na to, że produkty dostarczane przez tą firmę wyróżniają się na tle pozostałych Ensinger posługuje się własnymi nazwami handlowymi. Dla przykładu: poliamid wytłaczany PA6 znajdziemy pod nazwą Tecamid, a poliamid odlewany PA6G to Tecast. Analogicznie:

-poliacteal POM-C to Tecaform

-polietylen Tecafine zależnie od rodzaju PE 300, 500 lub 1000

-teflon to Tecaflon

-peek to Tecapeek

Materiały domieszkowane odpowiednio otrzymują symbole, takie jak:

GF– dodatek włókna szklanego zależnie od zawartości, np GF 25 oznacza 25% udział w ogólnej zawartości, poprawiający twardość i wytrzymałość mechaniczną materiału

MO– dodatek smaru MoS2 nadające kolor czarny i lepsze właściwości samosmarne

G -dodatek grafitu

C -dodatek węgla

BZ -dodatek brązu

ELS -właściwości przewodzące

SD – właściwości antystatyczne

Ensinger Polska

Z uwagi na spore zasoby magazynowe Ensinger zapewnia szybki dostęp do szerokiej oferty tworzyw. Całe arkusze płyt i pręty w pełnych odcinkach dostępne są niemal od ręki. Istniej również możliwość docinania półproduktów do oczekiwanego formatu. Dzięki temu koszty spadają, a klient może zakupić wyłącznie pożądaną ilość.