Engel ponownie otworzył swoje fabryki

Austria zaczęła łagodzić ogólnokrajowe restrykcje związane ze zwalczaniem wirusa COVID-19, dlatego producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych Engel ponownie otworzył fabryki maszyn w Schwertberg i Valentin oraz fabrykę robotów w Dietach.

Firma zamknęła całą produkcję w tych zakładach 21 marca w związku z wybuchem COVID-19. W tym czasie liczba nowych infekcji w regionach w pobliżu silnie rosła. Zdaniem firmy wstrzymacie pracy pozwoliło ograniczyć pandemię w regionie.

Nowe zasady pracy w fabrykach Engel

Produkcję wznowiono aczkolwiek ściśle przestrzegając wytycznych wprowadzonych przez kierownictwo. Opierając się na zaleceniach i przepisach władz, firma ustanowiła procedury i praktyki mające na celu ochronę zdrowia wszystkich pracowników w różnych obszarach pracy. Wytyczne obejmują zmodyfikowane godziny pracy oraz rozłożone przerwy i przerwy na lunch.

Miejsca siedzące w pomieszczeniach biurowych zapewniają zachowanie minimalnej odległości 1,5 metra od innych osób. Firma wydała swoim pracownikom maski ochronne. Ma również częstsze prace czyszczenia i regularnie dezynfekuje. W tym momencie wielu pracowników nadal pracuje w domu.

Zdjęcie producenta