Drukarki 3D FDM z serii Kobra od firmy Anycubic

W ostatnich dniach firma Anycubic zaprezentowała najnowsze drukarki FDM z serii Kobra, które w sprzedaży dostępne w dwóch różnych rozmiarach. Kobra to łatwa w montażu drukarka FDM, która występuje w dwóch rozmiarach: Drukarki dostępne są w wymiarach

  • Kobra – 22 x 22 x 25 cm,
  • Kobra Max – 45 x 40 x 40 cm.

Oba Kobry są wyposażone w inteligentne poziomowanie Anycubic LeviQ, elastyczne łoże z blachy stalowej sprężynowej i zintegrowany ekstruder bezpośredni.

drukarki 3d Anycubic Kobra

Dlaczego warto wybrać drukarkę 3D Kobra

Nowe drukarki posiadają całkiem spory obszar wydruku. Oba modele mogą nagrzewać się do temperatury 260 °C, a temperatura łoża grzewczego sięga 110 °C. Materiały do druku PLA / ABS / PETG i TPU są wymienione jako kompatybilne. Dodatkowo przy temperaturach, które oferują te drukarki można przy niewielkich modyfikacjach drukować kilka innych filamentów.

Dla uproszczenia całego procesu poziomowania zainstalowany został system automatycznej kalibracji do Anycubic LeviQ z 25 punktami automatycznego poziomowania łoża. Wyeliminuje to konieczność ręcznej kalibracji drukarki, ułatwiając jej poziomowanie i zapewniając bardziej spójne wyniki

Innym atutem tych modeli jest to, że dzięki zintegrowanej strukturze i modułowej budowie, drukarki 3D Anycubic z serii Kobra pozwalają użytkownikom na łatwy montaż urządzenia bez konieczności lutowania czy skomplikowanego montażu mechanicznego podzespołów.