Drukarka 3D Stratasys Fortus 380mc

Drukarka 3D Stratasys Fortus 380mc jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do precyzyjnego i zaawansowanego wytwarzania detali. Można na niej drukować zarówno prototypy jak i gotowe do użycia elementy. Jest to drukarka oparta na technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Przestrzeń robocza to aż 355 x 305 x 305 mm, co pozwala na precyzyjne drukowanie nawet serii produktów, zaś wysokość warstwy to 330 – 254 – 127 mikronów – w zależności od wymiaru drukowanej rzeczy wysokość można regulować.

Materiały do druku

Drukarka 3D Stratasys Fortus 380mc daje duże możliwości jeśli chodzi o dobór materiałów do druku. Kompatybilna jest aż z ośmioma materiałami budulcowymi o różnych właściwościach. Do tej konkretnej drukarki można stosować zarówno standardowe jak i kompatybilne komponenty. Ponadto do druku można używać materiały elastyczne, o wysokiej twardości, odporne na działanie UV raz antystatyczne. Szeroki zakres wyboru komponentów daje też szerokie możliwości prototypowania, zmieniania projektów, wdrażania nowych pomysłów w krótkim czasie i nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Jakość elementów z drukarki

Wszystkie elementy pozyskiwane metodą druku w przypadku urządzenia 3D Stratasys Fortus 380mc charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością wymiarową, która jest powtarzalna w przypadku produkcji seryjnej. Za wysoką jakość druku odpowiada m.in. bardzo dokładnie zamykana komora robocza. Zadbano ponadto także o poprawną cyrkulację powietrza w komorze.

Korzyści z posiadania drukarki 3D Stratasys Fortus 380mc

Jedną z największych zalet posiadania drukarki 3D tego typu, jest oszczędność czasu na etapie testów. Łatwiej jest nanosić poprawki, kiedy nie trzeba do tego przezbrajać dużej maszyny. Wiąże się to również z mniejszymi kosztami. Ponadto w przypadku tej konkretnej drukarki zastosować możemy kilka rodzajów materiałów budulcowych, mamy również możliwość wyboru koloru. Dokładność wymiarowa wynosi od +/-0.05 do +/-0.3 mm – zatem finalnie otrzymane produkty są niemal idealne, dodatkowo bez problemu można zachować powtarzalność druku. Możliwość regulowanej wysokości pozwala na drukowanie rożnej wielkości elementów. Jest to doskonała drukarka do produkcji małych serii oraz do produkcji prototypów.