Ceny tworzyw konstrukcyjnych 2024

Ceny tworzyw konstrukcyjnych w 2021 będą bardzo zmienne. Mała stabilizacja wynika z bardzo dużych zawirowań na globalnym rynku dostaw spowodowanych przez pandemię COVID-19. Od końca poprzedniego roku zauważyć można znaczne zmiany nie tylko samych cen, ale również dostępności różnych tworzyw.

Polski rynek tworzyw sztucznych jest ściśle powiązany z globalnymi dostawcami. Stąd także na naszym rynku zauważalne są duże zmiany, które przekładają się na wzrost cen. Dotyczy to w zasadzie każdego rodzaju tworzyw między innymi poliamidu, teflonu, polietylenu, poliacetalu, polipropylenu, poliwęglanu. Niestety także w Polsce zauważalne są braki w niektórych grupach produktowych i spowodowane z tym komplikacje , które przekładają się na przerwy produkcyjne.

Ceny Poliamidu 2024

W 2021 roku odnotować można wzrost ceny wszystkich gatunków poliamidu PA6, PA6G, PA6 MoS2, PA6 GF30. Ten trend zaobserwować można na rynku azjatyckim, europejskim i amerykańskim. Ta sytuacja jest efektem problemów związanych z epidemią.

Wałki poliamidowe ceny 2024

Płyty poliamidowe ceny 2024

Tuleje poliamidowe ceny 2024

Aby sprawdzić ceny w tych półfabrykatów zapraszamy do kontaktu.

Ceny teflonu PTFE 2024

Tworzywa konstrukcyjne do obróbki w wersji wysokosprawnej również są aktualnie trudno dostępne. Ich ceny również wzrosły co było wynikiem. Największym światowym producentem półfabrykatów teflonowych do obróbki skrawaniem są Chiny. Problemy związane z dostawami i wzrost cen logistyki silnie przełożyły się na wartość produktów.

Wałki teflonowe ceny 2024

Płyty teflonowe ceny 2024

Tuleje teflonowe ceny 2024

Cennik wyrobów teflonowych zadzwoń i sprawdź

Cennik tworzyw 2024

Ze względu na bardo dynamiczną sytuację rynkową oraz częste zmiany, wszystkie ceny u dostawców są na bieżąco aktualizowane. Dodatkowo zauważyć można bardzo duże zmiany kosztów transportu i magazynowania co również przekłada się na całokształt cen tworzyw na rynku.

Wszystko powyższe zapowiada małą stabilizację pod kątem stanów magazynowych producentów oraz dużą dynamikę cen.