Ceny płyt gumowych 2021

Płyty gumowe w 2021 roku nie powinny znacząco drożeć w stosunku do cen z roku 2020. Jednak co pewne nie będą również tańsze. Ceny kauczuku na światowych rynkach są stabilne. Producenci mieszanek gumowych również nie zgłaszają drastycznych zmian cen surowców. Jedyne co może mieć duży wpływ zwłaszcza ma cena energii elektrycznej. Polscy producenci płyt gumowych z pewnością zauważą dużą różnicę w opłatach za energię.

Polska płyta gumowa może być zatem nieco droższa od tej importowanej. Różnicę tę mogą zmniejszyć podwyżki cen logistyki, zwłaszcza zauważalny wzrost kosztów za transport z Chin. Większość firm, które na rynku oferują tanie płyty gumowe swój towar sprowadza właśnie z dalekiego wschodu.

płyty gumowe na sprzedaż

Płyta gumowa cena za m²

Sprzedaż płyt gumowych to zazwyczaj dwie różne płaszczyzny. Z całą pewnością możemy wyróżnić :

  • pełne rolki,
  • maty i arkusze z gumy cięte na zamówienie.

O ile w przypadku wartości całych rolek ceny są przewidywalne i łatwe do skalkulowania, to co do produktów jakim są gotowe wyroby gumowe ceny są zależne od wielu zmiennych czynników. Prognozowane ceny płyt gumowych w 2021 (dla porównania przyjęto gumy grubość 3mm):

  • gumy SBR 3mm – 62,00 zł
  • gumy NBR 3mm – 71,00 zł
  • gumy EPDM 3mm – 76,00 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej, wyrażają prognozowaną wartość i mogą uledz zmianie. Na pewno na wartość zamówień wpływ będą miały zamawiane volumeny oraz inne typowe do realizacji zamówień czynniki, takie jak koszt transportu, warunki płatności, czas realizacji zamówienia.

Jaka jest cena płyty gumowej ?

Ze względu na bardzo dużą różnorodność każda płyta gumowa może mieć inną wartość. Na cenę produktu wpływ ma kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim mieszanka gumowa z jakiej produkowana była płyta. Podstawowe rodzaje mieszanek to SBR – ogólnego stosowania, NBR – odporna na oleje, EPDM – odporna na warunki atmosferyczne. Cena zależy również od rozmiaru rolki oraz grubości płyt. Na końcu na cenę wpływa również rodzaj płyty z przekładkami (1, 2 lub 3 przekładki) lub bez przekładek.

Produkcja płyt gumowych na wymiar za każdym razem wymaga odrębnej wyceny. Nie ma jednego uniwersalnego cennika na wyroby personalizowane wykonywane na specjalne zamówienie.